Seria Ecoperla Tower na każdy problem z wodą

9

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przybliżyć Wam serię domowych urządzeń do uzdatniania wody, które możecie znaleźć w naszym asortymencie. Ecoperla Tower, bo o nich właśnie mowa, to aż 7 różnych wariantów na uzdatnianie wody. Dlaczego warto postawić akurat na ich zakup? Co takiego mają w sobie wyjątkowego?

Nie ma co ukrywać, że wiele gospodarstw domowych ma kłopoty z jakością wody, niezależnie od źródła, z którego jest dostarczana. Podczas wielu lat działalności widzieliśmy przypadki, gdzie woda była tak mętna, że raczej nikt nie chciałby jej wypić. W dodatku charakteryzowała się bardzo nieciekawym zapachem.

Częste są też przypadki, kiedy komuś zależy po prostu na tym, aby korzystać z wody najwyższej jakości. Szuka urządzeń filtracyjnych, które pomogłyby mu to osiągnąć. Dobrym przykładem jest twardość wody – raczej nie szkodzi zdrowiu i nie ma większego wpływu na właściwości organoleptyczne wody, a jednak wiele osób decyduje się redukować tą właściwość, ponieważ nadmierny stopień twardości może powodować wiele szkód w instalacjach i całym gospodarstwie domowym. Innym przykładem jest zapach chloru w wodzie – nie każdy go lubi, niektórym taka woda podrażnia skórę w związku z tym zakładają kolumny węglowe.

Przy takich, czy innych problemach z wodą zawsze staramy się szukać najlepszego rozwiązania. Zazwyczaj potrzebne jest odpowiednie urządzenie filtracyjne. Rynek jest coraz bogatszy w różnorodne rozwiązania. W związku z tym osoby poszukujące stawiają najczęściej kilka ważnych warunków, które powinno spełniać urządzenie. Wśród nich można wymienić:

  • Dużą wydajność
  • Trwałe, wytworzone z wysokiej jakości materiałów komponenty
  • Niskie koszty eksploatacji
  • Idealne dopasowanie do warunków panujących w instalacji
  • Stosunkowo niska cena zakupu

Trzeba poświęcić dość dużo własnego czasu, by faktycznie znaleźć produkty idealne, spełniające te wszystkie podane wymagania. Jeśli jednak kontaktuje się z nami ktoś, kto ma właśnie takie preferencje dotyczące produktu, zazwyczaj wśród polecanych urządzeń znajduje się między innymi któryś z modeli serii Ecoperla Tower.

Dlaczego akurat seria Ecoperla Tower?

Proponując urządzenia z serii Ecoperla Tower mamy pewność, że użytkownik będzie korzystał z produktów wysokiej klasy, które go nie zawiodą i nie przysporzą kłopotów, a przy okazji idealnie wpasują się w indywidualne potrzeby i warunki instalacji.

Seria Ecoperla Tower to tak naprawdę aż osiem różnych linii urządzeń filtracyjnych na różne problemy z wodą. Wśród nich rozwiązania na swoje problemy znajdą zarówno właściciele studni głębinowych, jak i korzystające z wodociągu.

W dodatku każda z linii to 3 lub 4 różne rozmiary butli do wyboru. Dzięki temu można realnie i optymalnie dopasować wielkość urządzenia i ilość złoża filtracyjnego do swoich potrzeb.

Kolejną bardzo istotną cechą serii Ecoperla Tower jest wbudowany Ecoperla Smart System. Jest to system specjalnie dobranych ustawień głowicy sterującej. Parametry są dopasowywane dokładnie do indywidualnych potrzeb każdego gospodarstwa domowego. Dzięki temu eksploatacja jest naprawdę oszczędna. Urządzenie zużywa tylko tyle wody na regenerację, ile faktycznie potrzebuje. Dzięki zastosowaniu tego dodatku znacznie wydłuża się też żywotność złoża.

Wszystkie urządzenia z serii Ecoperla Tower powstają na terenie Europy. Do ich produkcji są wykorzystywane naprawdę dobre jakościowo podzespoły. Elementy były najpierw dokładnie testowane pod względem trwałości i odporności na uszkodzenia przez ekspertów marki Ecoperla.

Podobnie było ze złożami – zostały one dobrane przez doświadczonych specjalistów. Wybory były poprzedzone licznymi doświadczeniami oraz badaniami. Wszystko po to, aby całe urządzenia działały prawidłowo, bez przerwy przez długie lata.

Można śmiało powiedzieć, że cena poszczególnych urządzeń z serii Ecoperla Tower jest adekwatna do dbałości i precyzji z jaką zostały wykonane. To produkty, które nie zawiodą. To potwierdza także długa gwarancja! Aż 10 lat na urządzenia z serii Ecoperla Tower!

Na jakie problemy z wodą seria Ecoperla Tower?

Czas przyjrzeć się konkretnym modelom i sprawdzić, w jakich przypadkach sprawdzą się najlepiej.

Na zażelazioną wodę

Żelazo w wodzie to jeden z głównych problemów, z którymi borykają się właściciele własnych ujęć. Jest to najczęściej zanieczyszczenie pochodzenia naturalnego. Ten metal ciężki ma często niebagatelny wpływ na właściwości organoleptyczne wody. Jeśli występuje w nadmiarze, potrafi zmienić jej smak oraz zapach, a nawet barwę. Niejednokrotnie zażelaziona woda jest w tak złym stanie, że nikt nie miałby ochoty korzystać z niej jako z wody do bezpośredniego spożycia.

Woda bogata w żelazo potrafi spowodować naprawdę wiele szkód w gospodarstwie domowym. Przede wszystkim żelazo bardzo szybko się utlenia i wytrąca z wody w formie nierozpuszczalnej. Taki osad zmniejsza światło w instalacjach wodnych, a przez to także przepływ. Spada wydajność pomp tłoczących wodę, może dojść do awarii systemu nawadniającego ogród. Osad żelazowy jest po części odpowiedzialny za powstawanie korozji, a ponadto chętnie rozwijają się w nim mikroorganizmy – również te, szkodliwe dla zdrowia człowieka.

Aby zapobiegać tym i wielu innym problemom powodowanym przez zażelazioną wodę, rekomenduje się zakup odżelaziacza wody. Za jedną z najbardziej naturalnych metod odżelaziania uznaje się tą, z wykorzystaniem wstępnego napowietrzania. Dzięki temu do wody nie przedostają się żadne dodatkowe środki chemiczne.

Przykładem odżelaziacza działającego ze wstępnym napowietrzaniem jest Ecoperla Ironitower. Te modele są dostępne w czterech rozmiarach.

Najmniejszy ma butlę o pojemności 55l, natomiast największy 120 litrów. Seria Ecoperla Ironitower działa na głowicy sterującej Clack TC – to jedna z najbardziej polecanych głowic od amerykańskiego, znanego i cenionego producenta. Jej obsługa jest naprawdę prosta. Regeneracja odbywa się przy udziale tylko i wyłącznie płukania wstecznego wodą.

Na problemy z manganem

Jeśli w wodzie oprócz żelaza pojawił się jeszcze mangan lub w próbce z danego ujęcia ujawniono tylko i wyłącznie przekroczenie manganu, to bardzo dobrym sposobem, aby się go pozbyć jest seria Ecoperla Sanitower.

Mangan, podobnie jak żelazo, ma wpływ na zmianę właściwości organoleptycznych wody. Jeśli jest go naprawdę dużo, wytrąca się w formie smolistych drobinek, które nie należą do najłatwiejszych w usuwaniu. W dodatku wielu naukowców informuje o tym, że mangan w nadmiarze może być niezwykle szkodliwy dla organizmu.

Seria Ecoperla Sanitower na ten problem w wodzie jest dostępna w czterech wariantach do wyboru. Najmniejszy, Ecoperla Sanitower S, zawiera 60 litrów złoża. Największe z urządzeń (Ecoperla Sanitower XL) to już 120 litrów złoża.

Podobnie jak w przypadku Ecoperla Ironitower, i tu znajdziemy głowicę sterującą Clack TC oraz Ecoperla Smart System. Złoże filtracyjne stanowią najlepiej dobrane materiały, dzięki którym wytrącanie się manganu jest szybkie i skuteczne.

Na kamień kotłowy

Zmiękczacze wody to jedne z najchętniej kupowanych urządzeń filtracyjnych. W wielu domach wystarczającym rozwiązaniem są niewielkie zmiękczacze kompaktowe. Jeśli jednak potrzebna jest większa wydajność i większa ilość miękkiej wody, to doskonale sprawdzi się Ecoperla Softower.

Ecoperla Softower to dwuczęściowy zmiękczacz wody z automatyczną głowicą sterującą Clack Pallas UF. Butla została zasypana wysokiej jakości złożem monosferycznym. To zapewnia naprawdę korzystne warunki eksploatacyjne i niezmiennie dokładną filtrację wody.

Seria Ecoperla Softower to trzy modele w różnych rozmiarach do wyboru, z czego każdy został wyposażony w Ecoperla Smart System.

Na wiele problemów w wodzie

Kolejną propozycją dedykowaną wodzie z własnego ujęcia jest seria Ecoperla Multitower. Te stacje wielofunkcyjne to prawdziwy skarb, jeśli okaże się, że w wodzie wystąpiło nie jedno, a kilka przekroczeń.

Seria Ecoperla Multitower została wyposażona w specjalną mieszankę złóż filtracyjnych, dzięki którym z wody usuwane są zanieczyszczenia takie jak: żelazo, mangan, związki organiczne, jon amonowy czy twardość wody.

Stacje wielofunkcyjne z serii Ecoperla Tower są dostępne w trzech rozmiarach do wyboru. Regeneracja złoża odbywa się przy udziale roztworu solanki wytworzonego z wody oraz soli regeneracyjnej, którą należy regularnie uzupełniać.

Te modele są dość tanie w utrzymaniu, między innymi dzięki zastosowaniu Ecoperla Smart System.

Na dużą ilość zanieczyszczeń mechanicznych

Czasami zdarza się, że woda jest niezwykle bogata w zanieczyszczenia mechaniczne. Są sytuacje, w których posiadanie zwykłego filtra mechanicznego po prostu się nie opłaca, ze względu na potrzebę bardzo częstej wymiany wkładów.

W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest założenie kolumny filtracyjnej, choćby Ecoperla Sedimentower. To urządzenie w porównaniu ze standardowymi filtrami mechanicznymi, posiada bardzo dużą powierzchnię filtracyjną, a regeneracja odbywa się przy udziale jedynie płukania wstecznego.

W przypadku tych urządzeń bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się głowica ręczna. Dzięki niej użytkownik sam może decydować jak często i jak długo ma trwać proces oczyszczania złoża.

Na poprawę smaku i zapachu wody

Jak już wspominaliśmy na początku artykułu, dla niektórych problem może stanowić zapach i posmak chloru w wodzie. Oprócz tego właśnie przez związki chloru może dochodzić do podrażnienia skóry, dlatego tak bardzo unikają jej alergicy oraz osoby cierpiące na choroby skóry.

Dobrym sposobem na poradzenie sobie z tym mankamentem występującym w wodzie jest kolumna węglowa Ecoperla Carbotower. Węgiel aktywny doskonale adsorbuje wszelkiego rodzaju związki chloru. W dodatku usuwa z wody pestycydy i związki organiczne. Dzięki niemu woda odzyskuje doskonały smak i zapach. Przefiltrowana przez węgiel woda nie podrażnia też skóry.

Ecoperla Carbotower dostaniemy z 30, 40 i 60 litrami złoża. Kolumny węglowe z serii Ecoperla Tower działają w oparciu o mechaniczne głowice sterujące. Dzięki temu, podobnie jak w przypadku kolumn filtracyjnych, użytkownik ma możliwość samodzielnego decydowania o częstotliwości i długości procesu przepłukiwania złoża.

Na azotany w wodzie

Marka Ecoperla przygotowała też specjalne rozwiązanie dla tych, którym dokucza wysoka zawartość azotanów w wodzie. Te związki stanowią dość spore zagrożenie dla organizmu, choć problem nie jest jeszcze wystarczająco nagłośniony. Na ich występowanie w wodzie szczególnie narażone są tereny wiejskie oraz domostwa położone w pobliżu dużych fabryk i zakładów przemysłowych.

Ratunkiem przy dużych przekroczeniach azotanów w wodzie może być linia Ecoperla Nitratower. Są to dwuczęściowe urządzenia ze specjalnym złożem przystosowanym do usuwania z wody azotanów. Złoże filtracyjne regenerowane jest za pomocą roztworu solanki.

W tych modelach znajdziemy solidną i łatwą w obsłudze głowicę sterującą Clack Pallas UF, a także Ecoperla Smart System.

Wydajne rozwiązania na każdy problem

Jak widać, urządzenia z serii Ecoperla Tower bez trudu mogą poradzić sobie z większością najpopularniejszych problemów występujących w wodzie. Ich cechy charakterystyczne to najlepszy argument na to, że zawsze warto stawiać na solidne i przemyślane rozwiązania, które nie zawiodą i nie będą utrapieniem na którymkolwiek etapie eksploatacji.

Jeśli więc szukacie bardzo wydajnego, niedrogiego w utrzymaniu sposobu na dokładną filtrację wody, a w dodatku w atrakcyjnej cenie, to urządzenia z serii Ecoperla Tower wydają się w tym przypadku być bardzo dobrym wyborem.

Pliki (11)

Komentarze do wpisu (9)

27 stycznia 2019

Wszystkie urządzenia z tej serii wydają się być naprawdę ciekawymi propozycjami. Ktoś to naprawdę przemyślał pod każdym kątem. Właśnie poszukuję odżelaziacza wody i na pewno wezmę Ecoperla Ironitower pod uwagę.

25 lutego 2019

Właśnie jestem na etapie budowy domu. Projektant pytał mnie czy przypadkiem nie chcę przy okazji czegoś do uzdatniania wody. Podobno modne jest zmiękczanie wody i dodatkowe usuwanie chloru na węglu aktywnym. Na razie szukam informacji, ale może to wcale nie jest głupi pomysł?

16 maja 2019

Stacja wielofunkcyjna mnie przekonuje. Poszukuję systemu uzdatniania do wody studziennej, która jest w mocno nie najlepszym stanie... Koszt drugiej studni wyniósłby mnie dużo więcej niż taka stacja, a nie mam pewności czy problem z wodą by się nie powtórzył. Zaskoczyła mnie wielofunkcyjność stacji Ecoperla Multitower, ponieważ do momentu rozmowy ze specjalistą, nie wiedziałem, że są urządzenia uzdatniające, które sprawdzają się do wody tak problematycznej, jak moja. Prawdopodobnie zdecyduję się na tę stację.

17 czerwca 2019

Nie jestem w stanie wypowiedzieć się o wszystkich modelach z tej serii, ale z pewnością mogę przyznać, że kolumna węglowa Carbotower spełnia moje oczekiwania w stu procentach. Producent przedstawia rzeczywiste zalety i działanie produktów, polecam :)

29 lipca 2019

Na pewno mają bardzo fajny i solidny design - stacje wyglądają profesjonalnie :) Jeśli cała seria jest na tak różne problemy z wodą i rzeczywiście działają tak, jak gwarantuje producent, to wielki szacun, bo dużo jest słabej chińszczyzny na rynku filtrów.

8 sierpnia 2019

Moją uwagę z kolei zwrócił zmiękczacz z tej serii, bo jest w trzech różnych rozmiarach i łatwo rzeczywiście coś dobrać do swoich potrzeb i zużycia wody. Cała seria w ogóle wydaje się być trafiona.

29 sierpnia 2019

Jeśli urządzenia nie różnią się jedynie pod względem wyglądu, to dobrze :) W moim domu Sanitower - zżera zanieczyszczenia, jest wydajny, jestem zadowolony. Jednak do różnych problemów z wodą potrzeba różnych rozwiązań, jeśli urządzenia naprawdę są dostosowane do indywidualnych problemów, to brawa :)

15 listopada 2019

Szukam jakiegoś zmiękczacza do siebie, znajomy hydraulik polecił mi właśnie wybór czegoś z głowicą firmy Clack. Zmiękczacz z tej serii wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem

10 stycznia 2020

Mam zmiekczacz i kolumne z weglem u siebie. Nie zajmują dużo miejsca, sprawdzają się bardzo dobrze razem. Woda miękka, smaczna i delikatna dla skóry ;-)

16 kwietnia 2020

Uzywamy od niedawna stacji Multitower i jestem bardzo zadowolona. Mam wode ze studni i surowa woda byla żoltawa od zelaza. Stacja oczyscila wode i zmiekczyla ja,wszystko super dziala, polecam!

22 kwietnia 2020

zaproponowano nam w ofercie odzelaziacz z tej serii, duzo dobrych opinii czytalem zobaczymy, niestety uzdatnianie wody to u nas koniecznosc bo nie mamy podlaczenia do wodociagu

21 października 2020

Profesjonalne urządzenia, mam odzelaziacz Sanitower i od momentu instalacji woda kryształ :) za to znajoma zamówiła zmiękczacz - równie zadowolona

8 listopada 2021

Moja przyjaciółka ma kolumnę węglową po zmiękczaczu. Jest bardzo zadowolona. Niestety u nas w segmencie nie wchodzi to w grę przynajmniej do czasu generalnego remontu. Bardzo żałuję :(

5 grudnia 2022

Używamy stacje wielofunkcyjną miltitower od 2 lat. Sprawdza się. mogę polecić z czystym sumieniem.

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl