Wkłady Cintropur NW 25

Dostępność: w magazynie
Cena: 50,00 zł 50.00 PLN
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5 (Ilość ocen: 9)
Producent: Cintropur

Opis

Wkłady dopasowane są idealnie do supportu najbardziej popularnego ze serii domowej belgijskiego producenta - filtra Cintropur NW 25 (także do wersji z podwójną filtracją DUO-TE i DUO-CTN). Ze względu na zbliżony rozmiar nośnika - wkłady można także zastosować do wersji Cintropur TIO. Wkłady przeznaczone są do usuwania zawiesin z wody. Wielkość zatrzymywanych zanieczyszczeń zależy od wybranego mikronażu.

Rękawy filtracyjne zakłada się na specjalny nośnik (stelaż, który rozciąga wkład). Po założeniu materiału filtracyjnego należy od góry przykręcić go do wirówki, by się nie zsunął. Support zamyka się od spodu dekielkiem dostępnym w każdym filtrze Cintropur. W ten sposób zamontowany wkład nie ma prawa się zsunąć i zmniejszyć efektywność filtracji.

Większość wkładów Cintropur (zwane są także wkładami skarpetkowymi) wykonanych jest z poliestru. Wkłady o dokładności 150 mikronów i 300 mikronów można regenerować przepływem wstecznym, ponieważ posiadają wzmocnioną konstrukcję z nylonu.

Certyfikaty:

Certyfikat Bio Dosimetry BIO-DOSIMETRY test opiera się na laboratoryjnych metodach użytych do pomiaru lub oszacowania dawki promieniowania jonizującego pochłoniętego przez wyprodukowaną jednostkę.
Certyfikat ACS Wydany przez laboratorium certyfikat ACS (zatwierdzony przez francuskie służby zdrowia) umożliwia ocenę przydatności materiału lub przedmiotu, który wchodzi w kontakt z wodą pitną. Uzyskanie tego certyfikatu wiąże się z przejściem rygorystycznych testów.
Certyfikat ekologii Proces produkcyjny urządzeń Cintropur opiera się na innowacyjnych technologiach zmniejszających emisję szkodliwych substancji do minimum. Dział badania i rozwoju belgijskiego producenta stale opracowuje metody mogące przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego utrzymując równolegle wysoką jakość produkowanych urządzeń.

Przykładowe zastosowanie - zabezpieczenie instalacji domowych lub przemysłowych, poprzez zatrzymywanie stałych cząsteczek (ziemi, piasku, rdzy) znajdujących się w stanie zawieszonym w wodzie. Filtry domowe Cintropur z siatką doskonale nadają się do filtrowania wody przed osmozą, zmiękczaniem lub lampą ultrafioletową.

Do wyboru mikronaż wkładu:

  • 5 mikronów
  • 10 mikronów
  • 25 mikronów
  • 50 mikronów
  • 100 mikronów
  • 150 mikronów (nylon - wielokrotnego użytku)
  • 300 mikronów (nylon - wielokrotnego użytku)

Dane techniczne

Materiał filtrujący Tkanina poliestrowa lub nylonowa
Dokładność filtracji 5 μm | 10 μm | 25 μm | 50 μm | 100 μm | 150 μm | 300 μm
Wydajność 5500 l/h
Temperatura na wejściu (max) 50°C
Żywotność 3-6 miesięcy
Serwis Wkłady nylonowe można regenerować
Informacje W zestawie 5 wkładów
Przeznaczenie Filtry Cintropur NW 25, NW 25 TE-CTN, NW 25 DUO-CTN, TIO

Opinie o produkcie (9)

20 maja 2016

Zastanawiam się jaki dobrać stopień dokładności filtracji tych wkładów. Czy np. 5 mikronów i częściej wymieniać zapchane wkłady czy raczej 25 mikronów i wymieniać wkłady rzadziej ale kosztem mniej dokładnej filtracji. Jak jest u Was?

2 marca 2020

Ja od zawsze kupuję wkłady z mikronażem 10 i jest okej, dokładniejszego chyba bym nie wziął, bo musiałbym co tydzień wymieniać wkład.

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl