Wkład Atlas Filtri QA 10 AF BX

Dostępność: w magazynie
Cena: 197,00 zł 197.00 PLN
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5 (Ilość ocen: 0)
Producent: Atlas Filtri

Opis

Wkład Atlas Filtri QA 10 AF BX wypełniony jest żywicą jonowymienną anionową, która powoduje wymianę ujemnie naładowanych jonów z wody kranowej (np. azotanowych, siarczanowych czy fosforowych) na ujemnie naładowane jony chlorkowe lub wodorotlenkowe.

W technologii uzdatniania wody stosowane są dwa rodzaje jonitów (selektywne i nieselektywne). Zastosowanie jonitu selektywnego zwiększa szansę na pełne usunięcie azotanów, a jednocześnie zapobiega szybkiemu spadkowi pojemności jonowymiennej żywic. Jonity nieselektywne stosowane są w sytuacji, gdy oprócz jonów azotanowych występuje duża ilość jonów siarczanowych.

Podwyższona ilość azotanów jest szczególnie niebezpieczna dla małych dzieci oraz płodów. Spożywanie wody bogatej (o znacznym przekroczeniu normy) w NO₃ może doprowadzić do wystąpienia wad rozwojowych związanych z układem nerwowym.

System stosowany w serii Atlas Filtri BX pozwala na bezpieczny i pewny montaż wkładu tylko jednym ruchem. Dzięki czemu eksploatacja filtra jest prosta, a wymiana wkładu bardzo szybka. Zastosowanie podwójnej uszczelki O-ring zapewnia doskonałą szczelność.

Certyfikaty:

Certyfikat TIFQ TIFQ - Instytut jakości higienicznej Technologii Żywności jest niezależną osobą trzecia odpowiedzialną za weryfikację i walidację sprzętu, maszyn i urządzeń, które mają kontakt z żywnością i wodą pitną. Oprócz tego zajmuje się kwalifikacją procesów produkcyjnych. Działalność obejmuje cały łańcuch technologiczny firm spożywczych.
Certyfikat ACS Wydany przez laboratorium certyfikat ACS (zatwierdzony przez francuskie służby zdrowia) umożliwia ocenę przydatności materiału lub przedmiotu, który wchodzi w kontakt z wodą pitną. Uzyskanie tego certyfikatu wiąże się z przejściem rygorystycznych testów.
Certyfikat GOST Certyfikat zgodności GOST jest to dokument, który potwierdza zgodność produkcji, towarów, usług z normami jakości i bezpieczeństwa, dotyczących danego rodzaju produkcji, rosyjskich standardów oraz zasad.
Certyfikat Atlas Green Obudowy filtrów Atlas Filtri są produkowane w oparciu o własne procedury pozwalające zaoszczędzić do 60% energii podczas formowania wtryskowego w porównaniu ze zwykłymi plastikami. Jest to jeden z przykładów zaangażowania Atlas Filtri w przestrzeganie Protokołu z Kyoto na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych (CO2).

Przykładowe zastosowania - zmniejszenie ilości azotanów w małych urządzeniach w gospodarstwie domowym i przemyśle, uzdatnianie wody pitnej po zastosowaniu końcowego filtra antybakteryjnego, zabezpieczenie membran osmotycznych.

Dane techniczne

Wysokość 10"
Średnica 2,5"
Wymiary 25 x 6 cm
Materiał filtrujący Żywica anionowa selektywna
Wydajność 50 l/h
Temperatura na wejściu (max) 45°C
Warunki pracy Max stężenie NaNO₃ = 200 ppm, Max stężenie SO₄ = 300 ppm
Żywotność W zależności od stężenia soli w wodzie
Serwis Tylko wymiana wkładów
Informacje Konieczność stosowania prefiltracji dla ochrony wkładu
Przeznaczenie Filtry Atlas Filtri z serii BX

Opinie o produkcie (0)

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl