Producenci
Promocje
Membrana Filmtec 75 GPD
Membrana Filmtec 75 GPD
282,00 zł 205,00 zł
szt.
Wylewka Puricom Osaka
Wylewka Puricom Osaka
179,00 zł 165,00 zł
szt.
Wkład piankowy Green Filter 20"
Wkład piankowy Green Filter 20"
20,10 zł 18,00 zł
Wkład sznurkowy Slim 20"
Wkład sznurkowy Slim 20"
23,70 zł 18,30 zł
Wkład piankowy Slim 20"
Wkład piankowy Slim 20"
19,50 zł 14,20 zł
Membrana Filmtec 100 GPD
Membrana Filmtec 100 GPD
300,90 zł 225,00 zł
szt.
Filtr Cintropur NW 340
Filtr Cintropur NW 340
819,00 zł 616,00 zł
szt.
Osłona żarnika do lampy TMA V25/V25LA/V35/V40/V80
Osłona żarnika do lampy TMA V25/V25LA/V35/V40/V80
169,00 zł 165,00 zł
szt.
Lampa Viqua Sterilight S2Q-PA
Lampa Viqua Sterilight S2Q-PA
1 199,00 zł 1 019,00 zł
szt.
Produkt dnia
Filtr Puricom CP-2
Filtr Puricom CP-2
265,00 zł
szt.
Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero
Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero
3 690,00 zł
szt.
Lampa Cintropur 4100
Lampa Cintropur 4100
2 129,00 zł
szt.

Ecoperla Multicab - niech Was nie zwiodą kompaktowe wymiary!

3

Jeśli uważasz, że kompaktowe stacje wielofunkcyjne nie mogą być wystarczającym rozwiązaniem wielu problemów występujących w wodzie, możesz się mylić! Dziś recenzja kompaktowej stacji wielofunkcyjnej Ecoperla Multicab cechującej się ogromną wydajnością. Dlaczego warto zastanowić się nad wyborem tego produktu?

Kiedy przyda się wielofunkcyjna stacja uzdatniania wody?

Już nie od dziś wiadomo, że woda ze studni może kryć w sobie całe mnóstwo różnego rodzaju zanieczyszczeń. Zdarzają się więc sytuacje, w których występuje więcej niż jedno przekroczenie. Właściciel własnego ujęcia ma więc na przykład kłopot nie tylko z wysokim stężeniem żelaza, ale też manganu, jonem amonowym, a do tego twardością wody. Co najlepiej zrobić w takim przypadku?

Oczywiście zdarza się, że montaż kilku urządzeń do uzdatniania wody jest nieunikniony, jednak w większości sytuacji w pełni wystarczającym rozwiązaniem jest stacja wielofunkcyjna, czyli urządzenie, które usuwa z wody kilka zanieczyszczeń jednocześnie.

Ecoperla Multicab - propozycja do kompleksowego uzdatniania wody od marki Ecoperla

Do tej pory na rynku uzdatniania wody można było znaleźć stacje wielofunkcyjne, jednak w większości przypadków jedynie w formie urządzeń dwuczęściowych (butla ze złożem i głowicą sterującą + zbiornik na sól regeneracyjną). Obecnie jednak sytuacja się zmienia.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, którzy potrzebują stacji wielofunkcyjnej, jednak nie chcą produktu dwuelementowego, eksperci marki Ecoperla zaproponowali ciekawe i kompaktowe rozwiązanie w postaci Ecoperla Multicab.

Właśnie ta kompaktowa stacja wielofunkcyjna będzie głównym bohaterem dzisiejszego artykułu. Opowiemy, co kryje w środku i dlaczego stanowi ekonomiczne i wydajne rozwiązanie do gospodarstw domowych.

Wygląd zewnętrzny Ecoperla Multicab

Podobnie jak stacje dwuczęściowe, Ecoperla Multicab również złożony jest z butli wypełnionej złożem wielofunkcyjnym, głowicy sterującej oraz zbiornika na sól regeneracyjną. W tym przypadku jednak wszystkie elementy składowe zostały umieszczone w kabinecie o niewielkich wymiarach.
Zasadniczym plusem takiego rozwiązania jest rzecz jasna estetyka oraz mniejsza przestrzeń potrzebna na montaż. O urządzenie o wiele łatwiej się dba, wszystko jest w jednym miejscu, a więc też się tak nie kurzy.

W Ecoperla Multicab nawet panel sterujący jest umieszczony wewnątrz obudowy. Dodatkową ochronę stanowi przesłonka. Dzięki temu nie ma szans na awarie powodowane zarysowaniami czy zanieczyszczeniami mechanicznymi.

Warto jeszcze raz powrócić do kwestii wymiarów Ecoperla Multicab. Są to 114,5cm (wysokość) x 32cm (szerokość) x 51 cm (głębokość). Dzięki takiej wielkości obudowy urządzenie bez przeszkód można zmieścić nawet na niewielkich przestrzeniach pomieszczenia gospodarczego. Da się też wykorzystać w tym celu wnękę.

Kabinet został przemyślany pod każdym względem, także dotyczącym wygody użytkowania. Zbiornik na sól i otwór na dosypywanie soli tabletkowanej zostały umieszczone z przodu. Aby się do nich dostać, należy jedynie przesunąć do góry klapę. Wcale nie trzeba jej zdejmować.

Złoże wielofunkcyjne w Ecoperla Multicab

W kompaktowej stacji wielofunkcyjnej Ecoperla Multicab można znaleźć 30 litrów wielofunkcyjnego złoża, które powstało z myślą o tym właśnie urządzeniu.

Eksperci marki Ecoperla długo zastanawiali się, jakie złoże byłoby najbardziej wydajne i dawało oczekiwane efekty. Ostatecznie zdecydowano się na autorską mieszankę złóż filtracyjnych. Jej powstanie poprzedziły liczne doświadczenia i czasochłonne badania.

Złoże filtracyjne stanowi mieszanka, która podczas przepływu wody układa się w warstwy. Każda z warstw odpowiedzialna jest za odfiltrowanie innego rodzaju zanieczyszczenia. W taki sposób usuwane są: żelazo, mangan, jon amonowy, związki organiczne oraz wysoki stopień twardości.

Podczas tworzenia Ecoperla Multicab zadbano o to, aby powierzchnia filtracyjna była możliwie jak największa, a czas kontaktu wody z mieszanką maksymalnie długi. Tylko dzięki temu oczekiwane efekty będą mogły stać się rzeczywistością.

Złoże jest regenerowane podobnie jak żywica obecna w zmiękczaczach wody, czyli za pośrednictwem roztworu solanki powstałego z mieszanki wody z solą tabletkowaną.

Jako ciekawostkę można dodać, że to samo autorskie złoże Ecoperla można również znaleźć w serii stacji wielofunkcyjnych o większych wydajnościach Ecoperla Multitower.

Co warto wiedzieć o głowicy sterującej?

Głowica sterująca, którą można znaleźć w Ecoperla Multicab, to również produkt najwyższej jakości. Ten dedykowany element stworzył światowy pionier w produkcji zaworów sterujących - amerykańska firma Clack.

Głowica jest zintegrowana z podświetlanym panelem sterującym. Z ważniejszych funkcji, o których warto wspomnieć, można wymienić tryb oszczędzania energii oraz możliwość wyświetlenia nazwy instalatora wraz z danymi kontaktowymi.

Zawór sterujący jest w stanie wyliczyć częstotliwość regeneracji, wykonać diagnostykę pracy. Oprócz tego ma opcję dostępu do historii pracy.
 Ciekawym udogodnieniem, które ma też wpływ na bezpieczeństwo jest funkcja zabezpieczająca głowicę sterującą przed awariami. Kiedy do zaworu przedostanie się większe zanieczyszczenie mechaniczne, które może spowodować awarię, głowica przestaje pracować i wyświetla komunikat o zagrożeniu oraz potrzebie przeczyszczenia.

Dodatkowe udogodnienia?

Jak każde urządzenie marki Ecoperla, i Ecoperla Multicab ma całą masę udogodnień zmniejszających koszty użytkowania i podnoszących wydajność.

Najważniejszym jest rzecz jasna Ecoperla Perfect System. Jest to opracowany przez markę system ustawień głowicy sterującej. Wszystkie parametry pracy zaworu są dobierane w taki sposób, by urządzenie pobierało możliwie jak najmniejsze ilości soli i wody na regenerację. Dzięki Ecoperla Perfect System złoże posłuży dłużej, a wydajność filtracji zostanie zachowana przez cały okres użytkowania mieszanki.

Kolejną ciekawostką, która powinna spodobać się fanom oszczędnej eksploatacji jest funkcja głowicy sterującej, która pozwala na wytwarzanie roztworu regenerującego złoże z wody miękkiej. Dzięki temu zużywane są o wiele mniejsze ilości soli tabletkowanej i rzadziej trzeba uzupełniać zbiornik.

Czy eksploatacja stacji Ecoperla Multicab jest droga?

Eksploatacja Ecoperla Multicab jest dość prosta i wcale nie pochłania dużych funduszy. Koszty będą podobne jak w przypadku kompaktowych zmiękczaczy wody.

Należy w nie wliczyć niewielkie zużycie prądu, z którego korzysta głowica sterująca, zużycie wody, która będzie potrzebna na regenerację złoża, dokupowanie i dosypywanie worków z solą tabletkowaną (średnio raz na miesiąc).

Do tego dochodzą koszty, które nie są stałe. Pojawiają się co kilka lat. Wśród nich można wymienić serwis urządzenia i wymianę mieszanki złóż wielofunkcyjnych.

Ecoperla Mutlicab - wszędzie tam, gdzie potrzebne jest kompleksowe usuwanie zanieczyszczeń

Ecoperla Multicab bez wątpienia sprawdzi się w wielu gospodarstwach domowych, które mają problem z jakością wody ze swojego ujęcia. Więcej informacji i danych technicznych na temat tej kompaktowej stacji wielofunkcyjnej można znaleźć na stronie produktowej Ecoperla Multicab.

Komentarze do wpisu (3)

27 stycznia 2019

Mam to urządzenie wielofunkcyjne u siebie w domu. Jestem zadowolony z działania. Faktycznie nie ma ani śladu po zanieczyszczeniach, a z wody da się normalnie korzystać. Dobrze, że akurat parametry pozwalały na montaż takiego urządzenia. Naprawdę dobry jakościowo sprzęt.

25 lutego 2019

Mieszkamy na wsi. Mieliśmy trochę przekroczony mangan i większe stężenie żelaza, niż zezwalają normy. Urządzenia zaczęliśmy poszukiwać ze względu na chęć zmniejszenia stopnia twardości wody. Okazało się, że zmiękczacz wody nie będzie jednak dobrym rozwiązaniem, bo żywica szybko się zapcha metalami ciężkimi. Sprzedawca polecił nam właśnie zakup Ecoperla Multicab. Chyba faktycznie się na niego zdecydujemy.

29 lipca 2019

No właśnie u nas wystąpił podobny problem, bo chcieliśmy zakupić z mężem zmiękczacz do nowego domu, żeby mieć spokój z urządzeniami AGD i żeby ciemne matowe płytki i armatura zawsze dobrze się prezentowały. Ale okazało się, że mamy w wodzie przekroczenie manganu i żelaza, więc zmiękczacz nie wchodził w grę. Ale z tego co widze, to i na to jest bardzo dobre rozwiązanie i wcale nie duzo droższe.

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl