Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero już w sprzedaży!

9

W naszym sklepie właśnie pojawił się nowy produkt do uzdatniania wody na cały dom! Ecoperla Hero to prawdziwa innowacja łącząca w sobie funkcje zmiękczacza wody i kolumny węglowej. Komu dedykowany jest ten niezwykły produkt? Co warto o nim wiedzieć?

Nowy rok przyniósł nowe niespodzianki od polskiej marki Ecoperla. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie ich produktami. Tym razem Ecoperla zaprezentowała kompaktowe urządzenie stworzone z myślą o tych, którzy poszukują rozwiązania do redukcji twardości wody, a przy okazji chcą mieć wodę pitną o parametrach dostosowanych do swoich potrzeb. Choć Ecoperla Hero nie jest pierwszym produktem tego typu, który pojawił się na rynku, to ma wiele cech, które stanowczo wyróżniają go na tle konkurencji.

Sprawdzi się idealnie niezależnie od ujęcia

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero będzie tak samo dobrym rozwiązaniem w przypadku wody wodociągowej, jak i wody z własnego ujęcia.

Wodzie wodociągowej bardzo ciężko coś zarzucić, biorąc pod uwagę jej stan i starania zakładów. W niektórych przypadkach użytkownicy mogą być nie do końca usatysfakcjonowani ze smaku, zapachu oraz wysokiego stopnia twardości wody. Do tej pory wachlarz sposobów na poradzenie sobie z problemem był dość ubogi. Wiele osób próbowało zwalczać kłopot za pomocą zmiękczacza wody z węglowym filtrem narurowym. Teraz pojawiło się bardziej komfortowe w użyciu rozwiązanie 2 w 1, w postaci Ecoperla Hero. Dzięki niemu woda jest smaczna, bezwonna i miękka.

W przypadku wody ze studni przed zakupem Ecoperla Hero należy zwrócić szczególną uwagę na parametry wody. Nie może w niej być przekroczonego żelaza i manganu. Zastosowane w tym zmiękczaczu wody z węglem aktywnym parametry regeneracji nie byłyby w stanie poradzić sobie z dużą ilością metali ciężkich odłożonych na żywicy. Jeśli nie ma obaw o przekroczenia, Ecoperla Hero na pewno świetnie da sobie radę z filtracją wody.

Kompaktowy Ecoperla Hero stanowi bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, kiedy w gospodarstwie domowym nie ma szans na montaż oddzielnie zmiękczacza wody i kolumny węglowej.

Poznaj zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero

Ecoperla Hero to klasa sama w sobie! Produkt został dopracowany w najdrobniejszych detalach. Inżynierom udało się stworzyć urządzenie, które ma duże szanse na zdobycie serc użytkowników nie tylko swoją funkcjonalnością, ale też fantastyczną jakością i komfortem, jaki niesie ze sobą użytkowanie. Czas dowiedzieć się więcej o nowym produkcie Ecoperla!

40 litrów złoża w Ecoperla Hero

Ecoperla Hero to niezwykły produkt ze względu na zastosowane materiały filtracyjne. W tym kompaktowym urządzeniu zmieściło się aż 40 litrów złoża, które układa się w dwie warstwy.

Na tą ilość składa się 30 litrów monosferycznej żywicy jonowymiennej oraz 10 litrów węgla aktywnego impregnowanego srebrem. Oba złoża są produkowane na terenie Europy. Żywica  jest monosferyczna, dobrej produkcji, natomiast węgiel aktywny wytwarza się we Włoszech.

Najpierw woda przepływa przez węgiel aktywny. Jest wytwarzany z łupin orzechów kokosowych, dzięki czemu ma bardzo dużą powierzchnię filtracyjną. Ten materiał doskonale adsorbuje substancje psujące smak, zapach i barwę wody, takie jak chlor, jego pochodne, pestycydy, związki organiczne.

Tak oczyszczona woda trafia na żywicę jonowymienną. Identyczna budowa każdej cząsteczki sprawia, że woda jest tak samo dokładnie filtrowana na całej powierzchni, a żywica zużywa się równomiernie. Podczas uzdatniania z wody usuwane są jony wapnia i magnezu odpowiedzialne za twardość.

Ogromną zaletą zmiękczacza wody z węglem aktywnym jest fakt, że złoża zachowują swoją warstwowość nawet po regeneracji, na żadnym z etapów pracy nie dochodzi do zmieszania.

Komponenty od Clack

Nie tylko złoża filtracyjne w Ecoperla Hero pochodzą od renomowanych producentów. Głowica sterująca i obudowa zostały wyprodukowane przez amerykańską firmę Clack. Jest to lider w branży uzdatniania wody, znany na całym świecie.

Zawór sterujący został zaprojektowany specjalnie do tego kabinetu i bezpośrednio łączy się z panelem sterującym. Głowica działa objętościowo, a typ regeneracji to UpFlow. Ustawienia w większości zostały już wprowadzone fabrycznie – użytkownikowi pozostaje więc podanie jedynie aktualnej godziny i twardości wody. Nic prostszego!

Obudowa na miarę oczekiwań

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero jest bardzo wygodny w obsłudze. Przyczynia się do tego między innymi obudowa. Urządzenie jest dość wąskie, co sprawia, że zmieści się nawet w niedużych pomieszczeniach.

Panel i zbiornik na sól regeneracyjną znajdują się pod przesuwną pokrywą. To rozwiązanie pozwala na łatwiejsze zachowanie urządzenia w czystości. Zbiornik na sól jest z przodu urządzenia, co zapewnia wygodny i szybki proces uzupełniania poziomu soli tabletkowanej.

Panel jest prosty w obsłudze. Chroni go dodatkowa osłonka na wypadek zarysowań lub zniszczenia podczas wykonywania czynności serwisowych. Menu jest dostępne w języku polskim.

Ecoperla Hero jest wyposażony w podświetlany wyświetlacz. Dzięki niemu obecny stan będzie można sprawdzić bez żadnego kłopotu nawet w ciemnym pomieszczeniu.

Montaż to nic trudnego!

Montaż zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero to nic skomplikowanego. Urządzenie należy wpiąć w instalację z zimną wodą przed kotłem grzewczym, podobnie jak klasyczne zmiękczacze wody.

Instalacja może być przeprowadzona samodzielnie lub z pomocą dowolnie wybranej ekipy serwisowej. Cały proces montażu jest dokładnie opisany w instrukcji obsługi dołączonej do zestawu.

Pomieszczenie, w którym stanie Ecoperla Hero powinno zostać właściwie przygotowane. Musi w nim być odpływ do kanalizacji i dostęp do prądu. Przed Ecoperla Hero dobrze pamiętać o wygospodarowaniu miejsca na filtr mechaniczny. To doskonała ochrona głowicy sterującej przed zanieczyszczeniami stałymi.

Długi okres gwarancji!

Kompaktowy zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero jest objęty długą gwarancją. Polska marka Ecoperla daje na niego aż 10 lat gwarancji! To bardzo atrakcyjne udogodnienie, które może stanowić dodatkowy argument.

Ecoperla Hero się opłaca! 

Nie musisz obawiać się o wysokie koszy eksploatacji! Ecoperla Hero jest naprawdę oszczędnym produktem. Zastosowanie regeneracji UpFlow oraz Ecoperla Perfect System pozwala na obniżenie kosztów utrzymania.

Ecoperla Perfect System to dedykowany kompaktowym urządzeniom Ecoperla, stworzony przez doświadczoną kadrę system ustawień głowicy sterującej. Jego zastosowanie sprawia, że praca Ecoperla Hero odbywa się w sposób prawidłowy i zrównoważony, na regenerację pobierane jest tylko tyle wody i soli, ile faktycznie potrzeba.

Dzięki zrównoważonej pracy urządzenia utrzymywana jest pełna wydajność filtracji, złoża nie ulegają przedwczesnemu zużyciu, nie dochodzi do awarii.

Co po zakupie Ecoperla Hero?

Już wiadomo, że koszty eksploatacji nie będą stanowiły zbytniego obciążenia. Warto jednak wiedzieć, co będzie wchodziło w ich skład oraz jakie czynności należy podejmować regularnie, by Ecoperla Hero służył tak samo wydajnie jak najdłużej.

Przede wszystkim należy zwracać uwagę na poziom soli w zbiorniku solanki i w razie konieczności uzupełniać braki. Bez tego zmiękczacz wody z węglem aktywnym nie będzie działał prawidłowo. Kosztem regularnym będzie więc zakup soli tabletkowanej, zużycie wody na regenerację oraz pobór prądu przez głowicę (praktycznie znikomy koszt).

Jeśli przed urządzeniem zamontowano filtr narurowy, warto pamiętać o regularnej wymianie wkładu na nowy.

Producent zaleca coroczną pielęgnację złoża przy użyciu środków takich jak Ecoperla Antidotum. Granulat pomoże utrzymać żywicę jonowymienną w dobrym stanie i ochronić ją przed gromadzeniem się cząsteczek żelaza i innych zanieczyszczeń mogących zakłócać prawidłowe działanie.

Bardzo istotną kwestią jest wymiana złóż. Żywotność żywicy jonowymiennej w Ecoperla Hero to około 7-10 lat (w zależności od ilości filtrowanej wody i jej parametrów). Żywotność węgla aktywnego jest w dużym stopniu uzależniona od jakości wody. Może zdarzyć się, że właściwości węgla aktywnego ulegną wcześniejszemu niż zakładane wyczerpaniu.

W takiej sytuacji dalej normalnie można korzystać z urządzenia, jednak działanie węgla aktywnego może być znikome lub nawet zerowe. Najczęściej złoże tego typu jest w stanie działać prawidłowo około 3 lat. Jeśli po upływie tego czasu użytkownikowi zacznie przeszkadzać smak, zapach wody, będzie wyczuwał chlor, węgiel aktywny można wymienić na nowy. Jest to możliwe dzięki warstwowemu ułożeniu złóż.

Woda do picia, do podniesienia komfortu życia

Miękka woda na całą instalację już sama w sobie ma mnóstwo zalet. Po pierwsze to woda o najlepszych możliwych parametrach do instalacji wodno-kanalizacyjnej i kotła grzewczego. Nie pozostawia po sobie kamienia kotłowego, który wywołuje spadki wydajności, przegrzania lub niedogrzania.

Woda o takich parametrach wydłuża żywotność sprzętu AGD. Pralka, zmywarka, czajnik czy żelazko nie ulegają awariom powodowanym przez nagromadzanie się osadu. Działają cały czas tak samo wydajnie bez potrzeby stosowania środków odkamieniających.

Dzięki miękkiej wodzie możemy liczyć na więcej wolnego czasu. Brak osadu w łazience i kuchni to krótszy czas sprzątania i mniej zużytych detergentów. W dodatku prane tkaniny zawsze będą miękkie i niezniszczone, a szkło nie zmatowieje po wizycie w zmywarce.

Z kolei węgiel aktywny zapewnia smaczną wodę do picia. Ta metoda uzdatniania wody jest powszechnie stosowana w gastronomii. Dzięki połączeniu żywicy redukującej twardość wody i węgla aktywnego napoje nie będą miały białych, kamiennych opiłków, zawsze będą charakteryzowały się bogatym smakiem i aromatem.

Dzięki wodzie filtrowanej za pośrednictwem Ecoperla Hero wielu alergików i osób z nadwrażliwą skórą powinno odczuć ulgę podczas kąpieli. Woda pozbawiona chloru nie podrażnia, a jej niski stopień twardości sprawia, że kosmetyki nie pozostają na skórze i nie przesuszają jej dodatkowo.

Węgiel aktywny obecny w tym urządzeniu pełni jeszcze jedną bardzo ważną rolę – ochrania żywicę jonowymienną przed przedwczesnym zużyciem. Zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia, które mogą mieć wpływ na jej właściwości.

Ogromny komfort codziennego korzystania z wody

Ecoperla Hero to wspaniałe, kompaktowe urządzenie, które spełni oczekiwania każdego, kto chce w swoim domu korzystać z miękkiej wody i pić smaczną wodę. Dodatkową zachętę stanowi duża ilość złoża filtracyjnego, naprawdę dobre komponenty i niskie koszty eksploatacyjne. Warto postawić na wysoki komfort codziennego życia i korzystać z wody o takich parametrach, jakie w pełni nam odpowiadają. Więcej informacji znajdziesz na stronie produktowej Ecoperla Hero.

Pliki (11)

Komentarze do wpisu (9)

15 maja 2019

Urządzenie wydaje się być solidną hybrydą. Złoże z węgla aktywnego w zmiękczaczu rzeczywiście może bardzo poprawić zapach wody oraz jej działanie wobec skóry, oprócz samego zmiękczenia. Imponujące wykonanie i łatwość obsługi. Nie wiedziałem, czy po zamontowaniu zmiękczacza będę zadowolony ze smaku i zapachu wody, zacząłem już nawet się zastanawiać nad dodatkowym urządzeniem uzdatniającym do kuchni. Jednak ta recenzja mnie przekonała, że jeden zmiękczacz, Ecoperla Hero, może poradzić sobie z dwoma problemami naraz.

16 maja 2019

Mam zamontowany u siebie w domu zmiękczacz Ecoperla Toro, ponieważ zmiękczacza Hero nie było w sprzedaży, kiedy montowałem urządzenie. Jeśli miałbym jeszcze raz kupować takie urządzenie, bez wątpienia wybrałbym Ecoperla Hero z węglem aktywnym, ponieważ nie musiałbym martwić się np. o filtr kuchenny... Poza tym widać, że urządzenie jest bardzo dobrze przemyślane pod względem budowy, montażu, obsługi. Szkoda, bo mając inne urządzenia tej marki, jestem przekonany, że Hero również sprawdziłoby się u mnie w stu procentach.

27 maja 2019

Ecoperla Hero to prawdziwy hero ;) Świetne urządzenie pod względem designu, rozmiarów i działania przede wszystkim. Wszystko to, co przeczytałem wcześniej w recenzji, się sprawdza. Woda jest smaczna, zmiękczacz jest banalny w obsłudze, na ten moment koszty eksploatacji są żadne. Cieszę się, że polecono mi ten produkt w sklepie stacjonarnym ;) Pozdrawiam!

14 czerwca 2019

Czytam recenzję, czytam komentarze, opinie i powoli się przekonuję. Mieliśmy w planach zakup zmiękczacza centralnego, ale zachęca mnie obietnica smacznej i delikatnej wody w kranie, szczególnie, że mam skłonności do reakcji alergicznych. Bardzo zachęcające urządzenie.

29 lipca 2019

Wydaje mi się, że to już zmiękczacz do większych potrzeb, ale jak dla większej rodziny i większego zużycia wody, to całkiem fajna opcja. Szczegółowy, porządny opis - super

4 listopada 2019

Fajnie się prezentuje. Jest troche wiekszy od standardowych zmiekczaczy (u mnie stoi 20litrowy zmiekczacz), ale działa cuda. Znajomi kupili i są bardzo zadowoleni. U mnie niestety nie ma tyle miejsca, ale Toro tez daje radę :)

17 grudnia 2019

Fajnie wygląda ta recenzja, bardzo zachęcające urządzenie. Zastanawiam się własnie nad zmiękczaczem. Woda z wodociągu u nas często śmierdzi chlorem, więc może właśnie taki model zmiekczacza byłby idealny,bo na filtrze kuchennym bardzo mi nie zależy. Bardziej wolałbym zmiękczyć wodę w domu ze względu na instalacje, czarną łazienkę i ogrzewanie podłogowe..

8 kwietnia 2020

tez sie przymierzam do zakupu tego urządzenia, ma wszystko czego potrzebuje cena dosc wysoka, ale to jednorazowa inwestycja wiec chyba warto

20 października 2020

polecam zdecydowanie, warto dołozyć do węgla w zmiękczaczu wody, jakość wody o niebo lepsza, nie mówiąc oczywiście o samej twardości

3 listopada 2020

Również jestem zadowolony :) wcześniej korzystałem z filtrów narurowych 3w1, ale odradzono mi. Efekty zupełnie inne, jednak klasyczne filtry nie dadzą rady tak samo jak stacje uzdatniania. Polecam

11 października 2021

Używam już długo i zdecydowanie polecam to rozwiązanie. Woda jest zmiękczona i czysta. Jedyne czego żałuję, to że nie zdecydowałem się od razu przy budowie domu. Bez sensu męczyliśmy się z filtrami na rurach, które niewiele dawały.

15 października 2021

Trafiłem na polecenia na jutubie. Kontakt rzeczowy. Przysłali kuriera po wode do badania. Wyniki były szybko i od razu propozycje. Wszystko ok. Nie szukałem dalej, bo nie miałem czasu na porównania. Jestem zadowolony.

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl