Prosty sposób na smaczną wodę? Ultrafiltracja Ecoperla Profine POU

9

Właściwości wody spożywczej to kwestia bardzo indywidualna dla każdego ujęcia. Są miejsca, w których kranówkę pije się chętnie, jednak u innych użytkowników może zniechęcać smak i zapach wody. Dziś zaprezentujemy prosty sposób na pozyskanie smacznej wody spożywczej, która spełni wymagania całej rodziny!

Jakość wody pitnej ma kluczowe znaczenie, dlatego użytkownicy z największą rozwagą wybierają jej źródło pozyskiwania. Wiele inicjatyw i instytucji zachęca do spożywania wody prosto z kranu. W końcu obecnie jakość wody wodociągowej można uznać za bardzo dobrą, w pełni zgodną z normami zapisanymi w rozporządzeniu ministra dotyczącym jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Mimo że sporo osób faktycznie przekonało się do wody kranowej, to nadal istnieje liczna grupa, która nie chce z niej korzystać, co więcej, często całkowicie wyklucza taką możliwość. Jaki jest główny powód?

Przede wszystkim wynika to z faktu, że woda kranowa kompletnie nie spełnia ich oczekiwań pod względem smaku, zapachu lub barwy. Częstym powodem takiego stanu rzeczy jest kiepska kondycja rur w budynku docelowym – mają one niewymierny wpływ na ostateczną jakość wody otrzymywanej przez użytkownika.

Spora część rodzin przy takim obrocie spraw wybiera wodę butelkowaną zamiast kranowej. Czy ta alternatywa jest jednak lepsza? To pozostaje nierozstrzygnięte. Biorąc pod uwagę kwestie ekologiczne, na pewno nie. Polska marka Ecoperla dostrzegła problem i stworzyła filtr kuchenny, który pomoże dopasować walory organoleptyczne wody do potrzeb użytkowników. Ecoperla Profine POU stanowi prosty i kompaktowy sposób na pozyskanie smacznej wody do celów spożywczych. W dodatku jest dostępny w dwóch wersjach!

Woda, którą z chęcią wypijesz

Ecoperla Profine POU jest systemem ultrafiltracji przeznaczonym do montażu w kuchni, w okolicach zlewozmywaka. To bardzo proste urządzenie składające się z dwóch lub trzech wkładów filtracyjnych, charakteryzujących się zwiększoną wydajnością filtracyjną w porównaniu do standardowych modeli wkładów szeroko dostępnych na rynku. Są w stanie uzdatnić nawet do 10 000 litrów wody

Surowa woda przepływa kolejno przez następujące etapy:

Pierwszym wkładem jest wkład wstępny o dokładności 5 mikronów. Jego zadaniem jest usunięcie z wody cząsteczek mechanicznych. Chodzi o wstępne oczyszczenie wody i zabezpieczenie kolejnych wkładów przed substancjami stałymi, które mogłyby powodować obniżenie żywotności.

Tak oczyszczona woda trafia na wkład wykonany z węgla aktywnego impregnowanego srebrem. Tutaj jest poddawana doczyszczaniu z cząstek mechanicznych. Oprócz tego węgiel adsorbuje wszelkie zanieczyszczenia chemiczne mające negatywny wpływ na właściwości organoleptyczne (chlor, pochodne chloru, związki organiczne). Dzięki niemu woda odzyskuje neutralny smak, barwę oraz zapach. Impregnacja wkładu srebrem to najlepszy sposób na zachowanie pełnej higieny procesu uzdatniania wody. Srebro już od starożytności jest doceniane za swoje właściwości antybakteryjne.

Ostatnim etapem jest membrana ultrafiltracyjna, która usuwa wszelkie substancje o wielkości do 0,1 mikrona. Woda oczyszczana jest między innymi z cyst, bakterii, wirusów, metali ciężkich.

Omówione etapy są obecne w modelu Ecoperla Profine POU 3. Z kolei Ecoperla Profine POU 2 nie posiada wkładu wstępnego do usuwania zanieczyszczeń mechanicznych. To model, który najlepiej sprawdzi się w przypadku gospodarstw domowych, które już korzystają ze stacji uzdatniania wody oraz mają zamontowany filtr narurowy do usuwania zanieczyszczeń mechanicznych już na początku instalacji.

Filtr kuchenny, który pozostawia w wodzie minerały

Należy zaznaczyć, że podczas filtracji w wodzie zostają zachowane wszystkie minerały. Nie są usuwane z wody na żadnym z etapów uzdatniania. Właśnie z tego powodu Ecoperla Profine POU wydaje się idealnym produktem dla osób, które chcą poprawić jakość wody, jednak pragną, aby po oczyszczaniu zawierała w sobie wszystkie naturalnie występujące składniki mineralne, jak choćby wapń, magnez czy potas.

Dlaczego warto mieć w kuchni ultrafiltrację?

Systemy ultrafiltracji są bardzo ekologicznymi i ekonomicznymi filtrami kuchennymi. Nie wytwarzają odrzutu do kanalizacji – cała filtrowana woda trafia do użytkownika.  Woda oczyszczana przez Ecoperla Profine POU jest głównie przeznaczona do bezpośredniego spożycia. Można jej też użyć do przyrządzenia zup, sosów i napojów gorących.

Przy omawianiu tego produktu należy podkreślić, że systemy ultrafiltracji oczyszczają wodę mniej dokładnie w porównaniu z systemami nanofiltracji czy odwróconej osmozy. To sprawia, że nie sprawdzą się tak samo dobrze przy każdym rodzaju wody.

Ecoperla Profine POU jest dedykowana wodzie średnio lub mało zanieczyszczonej, a więc albo pochodzącej z wodociągów, albo własnego ujęcia, ale o bardzo dobrych parametrach, albo już uzdatnianej przez stację filtracyjną na cały dom.

Filtry ultrafiltracyjne niezbyt dobrze radzą sobie z wysokim stopniem twardości wody, a więc należy pamiętać, aby sprawdzić ten parametr przed zakupem systemu. Osad powodowany wysoką twardością mógłby podczas filtracji wody odkładać się na membranie, prowadząc do jej przedwczesnego zużycia.

Komu jest dedykowany Ecoperla Profine POU?

Dzięki swoim właściwościom oraz cechom konstrukcyjnym, Ecoperla Profine POU bardzo dobrze sprawdzi się w małych kuchniach. Nowość od marki Ecoperla to dobry pomysł na oczyszczanie wody w mieszkaniach w bloku.  Jeśli jakość wody jest stosunkowo dobra, to ultrafiltracja Ecoperla Profine POU sprawdzi się również u użytkowników, którzy chcą dopasować smak i zapach wody do potrzeb, bez utraty cennych minerałów, jednak nie chcą przeznaczać dużych kwot na zakup nowoczesnych, zaawansowanych filtrów kuchennych.

Jak już wspomnieliśmy wyżej, Ecoperla Profine POU 2 lub Ecoperla Profine POU 3 będzie dobrym dopełnieniem stacji uzdatniania wody na cały dom. Jeśli na przykład w gospodarstwie pracuje już zmiękczacz wody, nie zawsze istnieje konieczność zakładania dodatkowo systemu odwróconej osmozy. W wielu przypadkach wystarczające efekty zapewni system ultrafiltracji.

Stylowa wylewka w zestawie z Ecoperla Profine POU

W zestawie z Ecoperla Profine POU znajdziemy wylewkę, która będzie stanowiła miejsce poboru filtrowanej wody. Projektanci wiedzieli, że kranik będzie elementem kuchni wykończonych w różnym stylu. Z tego powodu postawili na prostą, nowoczesną formę. Wylewkę użytkownicy najczęściej umieszczają na blacie lub wmontowują ją w zlew. Pobór wody jest dość szybki – nie trzeba długo czekać na napełnienie szklanki bądź większego naczynia.

Niebywale prosty montaż Ecoperla Profine POU

Nie bez powodu o Ecoperla Prrofine POU mówi się, że to prosty sposób na smaczną wodę. Tą tezę można bez żadnego zastanowienia odnieść do procesu montażu, który zajmuje chwilę. Ten filtr kuchenny składa się dosłownie z kilku części, a montaż wymaga właściwie jedynie podłączenia do instalacji z surową wodą oraz założenia kranika. Gotowe! W zestawie wraz z Ecoperla Profine POU znajdziemy wszelkie akcesoria montażowe i dokładną instrukcję obsługi, dzięki czemu cały proces stanie się naprawdę prosty.

Kiedy i jak serwisować Ecoperla Profine POU?

Ultrafiltracja Ecoperla Profine POU jest równie prosta w serwisie, co w montażu. Wymiana wkładów jest naprawdę łatwa i szybka. Wkłady zaprojektowane specjalnie do ultrafiltracji Ecoperla Profine POU cechują się bardzo dużą wytrzymałością. Należy je wymienić na nowe raz w roku lub po przefiltrowaniu do 10 000 litrów wody. W większości filtrów kuchennych należy wymieniać te komponenty co pół roku – można więc uznać wkłady Ecoperla Profine POU za szczególnie trwałe i wydajne.

Filtr kuchenny, który spełni swoją funkcję

Decydując się na ultrafiltrację Ecoperla Profine POU możemy mieć pewność, że inwestujemy w urządzenie wykonane w Europie z naprawdę dobrych komponentów. Jeśli więc w domu istnieje potrzeba jedynie doszlifowania parametrów wody lub nie ma miejsca na większy system, Ecoperla Profine POU powinno być satysfakcjonującym rozwiązaniem.
Potrzebujesz więcej informacji? Zajrzyj na stronę produktową Ecoperla Profine POU 2 oraz Ecoperla Profine POU 3.

Pliki (11)

Komentarze do wpisu (9)

15 maja 2019

Od dłuższego czasu myślę nad założeniem jakiegoś systemu uzdatniania do kuchni, jednak byłem pewien, że w moim mieszkaniu w bloku będzie to utrudnione zadanie. Ten system ultrafiltracji wydaje się być naprawdę solidny i przemyślany. Cena w sklepie internetowym jest dobra, miejsca zapewne zajmuje niewiele i jest to genialna alternatywa dla odwróconej osmozy, na którą nie mogłem sobie pozwolić, ze względu na ograniczone miejsce w kuchni. Bardzo pomogła mi ta recenzja. Pozdrawiam.

16 maja 2019

Bardzo zachęciła mnie ta recenzja. Podoba mi się to, że filtr nie ma odrzutu do kanalizacji. Dużą zaletą jest również to, że wody nie trzeba mineralizować, ponieważ nie jest ona oczyszczana ze swoich naturalnych minerałów. Rzeczywiście może być to dobre rozwiązanie do mieszkania w bloku ze względu na parametry wody wodociągowej i mały rozmiar samego urządzenia. Ja akurat mieszkam w domu, posiadam centralny zmiękczacz i zastanawiam się nad dodatkowym filtrem kuchennym. Ten wydaje się być kusząco odpowiedni.

27 maja 2019

Sugerując się również tą recenzją, zdecydowałam się na Ecoperlę POU i przyznam szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczona. System jest naprawdę niewielkich rozmiarów, można go zamontować w szafce. Ponadto, naprawdę jest bardzo wydajny, a woda jest super smaczna! Cieszę się, że zdecydowałam się na ten filtr. Nie wiem jak z kosztami eksploatacji, ale ufam, że również są niewielkie.

13 czerwca 2019

Zakupiłam ten filtr jak zaczęły się upały i nie zawiodłam się. Zależało mi na filtrze, który pozostawi mi w wodzie minerały i zależało mi, żeby nie wydawać pieniędzy na plastik i nie taszczyć zgrzewki wody co trzeci dzień. Woda jest pyszna, chłodniutka, a urządzenie filtruje wodę na bieżąco, co jest dodatkową zaletą :)

24 czerwca 2019

Fajne urządzenie, podoba mi się. Od jakiegoś czasu chcę zainstalować filtr kuchenny, ale wahałam się, bo wybór i ceny są różne. Ten system wydaje się być ok, prosty, w dobrej cenie i nie będzie zajmować wiele miejsca w kuchni.

27 czerwca 2019

Kiedyś nie sądziłam, że woda może być smaczna ;p Od zawsze piłam wodę z butelki, kranówka pachniała mi chlorem. Niedawno znajomy namówił mnie na filtr kuchenny i zdecydowałam się właśnie na ten model. Muszę przyznać, że aktualnie piję tylko wodę z kranu :) Także potwierdzam, naprawdę bardzo poprawia smak i zapach naszej wody z kranu!

22 lipca 2019

Wydaje się okej ten filtr, nie wiem czy opłaca mi się przestawiać z dzbanka, chociaż dużo dobrych opinii widziałem. Może to rzeczywiście taka duża różnica, słyszałem, że dzbanki zbierają bakterie.

29 lipca 2019

Fajnie to wszystko wytłumaczone i przedstawione. W temacie filtrów do wody jestem zielony, dobrze jak ktoś wytłumaczy to prostszym językiem (:

2 października 2019

Wydaje mi się, że to może być niezły filtr dla tych, którzy tak bardzo są przeciwni odwróconej osmozie :)

30 października 2019

Oglądałam recenzję tego filtra na YouTube i jestem pod wrażeniem. Cena też niezła

27 marca 2020

Znajomy używa i bardzo chwali :) Jeszcze nie dorosłem do decyzji zakupu filtra, ale chyba już niedługo to nastąpi, bo ilość plastiku, którą kupuję, jest ogromna. A wody piję dużo :) Optymalny się wydaje ten filtr do wody miejskiej, bez tego dużego baniaka z osmozy, minerały w wodzie zostają, wszystko fajnie się prezentuje. Cena też okej, na pewno nie jest to przerost formy nad treścią, tak jak w przypadku niektórych filtrów na rynku

26 stycznia 2021

Świetny filtr.. Bardzo polecam :) Woda smaczna, a filtr zajmuje bardzo niewiele miejsca, co jest dużym plusem. Montaż przebiegł pomyślnie :)

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl