Producenci

Zbiornik przeponowy Wimest 300

Dostępność: w magazynie
Cena: 1 199,00 zł 1199.00 PLN
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: Wimest

Opis

Zbiornik przeponowy Wimest 300 został wyprodukowany przy zastosowaniu najnowszych technologii oraz materiałów o wymaganej jakości. Daje to  gwarancję długotrwałej, bezpiecznej i bezawaryjnej pracy. Certyfikacja produktu zapewnia o jego zgodności z rozporządzeniami Unii Europejskiej.

Zbiorniki hydroforowe z przeponą stosuje się nie tylko w domkach jednorodzinnych, lecz także w domkach letniskowych, gospodarstwach rolnych, ogrodniczych itp. Membrana zapewnia całkowitą izolację pomiędzy wodą, a powietrzem i zbiornikiem. Dzięki temu woda nie ma kontaktu z częściami metalowymi (w odróżnieniu do zbiorników ocynkowanych). Membrana wykonana jest z nietoksycznego materiału.

Elastyczna przepona (membrana workowa) dzieli powierzchnię w zbiorniku na dwie części. Woda wtłaczana jest bezpośrednio do membrany (nie do całego zbiornika jak to jest w przypadku wersji ocynkowanych). Przestrzeń między przeponą, a ścianami zbiornika jest napełniona powietrzem. Zamontowany fabrycznie manometr umożliwia kontrolę czy ciśnienie jest w normie (w zależności od wielkości zbiornika - średnio od 1,5 do 2 bar).

Zalety zbiorników przeponowych:

  • Pojemność użytkowa jest większa niż w zbiornikach tradycyjnych bez przepony
  • Zastosowanie gumy eliminuje konieczność częstego uzupełniania powietrza w zbiorniku
  • Nie zachodzą procesy korozyjne (nawet z wodą z wysoką zawartością wapnia)
  • Możliwość instalacji pompy i osprzętu na zbiornikach (poziomych)
  • Ograniczone ryzyko zanieczyszczenia wody
  • Pokrycie farbą przeciwko czynnikom atmosferycznym
  • Wbudowany manometr
  • Wydłużona żywotność
  • Szybki montaż

Należy jednak pamiętać, że w przypadku posiadania zbiornika przeponowego nie można stosować wstępnego napowietrzania wody potrzebnego do zajścia procesów odżelaziania. Redukcja związków żelaza i manganu w przypadku posiadania zbiornika z membraną wymaga zastosowania złoża opartego o regenerację chemiczną (np. złoże Greensand Plus i regeneracja KMnO₄).

Jak dobrać wielkość zbiornika hydroforowego?

Aby wybrać odpowiedni zestaw hydroforowy należy rozważyć nie tylko minimalny wzrost ciśnienia oraz maksymalną wymaganą wydajność. Wielkość zbiornika dla konkretnej instalacji oblicza się według specjalnych wzorów uwzględniając wszystkie parametry instalacji wodnej. Pozwala to na zwiększenie komfortu użytkowania oraz zapewnienie bezawaryjnej pracy.

Dane techniczne

Pojemność 300 dm³
Wymiary (wys/śr) 157 x 55 cm
Układ pionowy
Waga 56,5 kg

Opinie o produkcie (0)

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl