
Sól tabletkowana - 25 kg






Opis
Sól pastylkowana powstaje w procesie formowania soli spożywczej na bazie oczyszczonej soli kamiennej. Dzięki temu zawiera 99% NaCl. Budowa soli wykorzystywanej w dziedzinie filtracji wody jest charakterystyczna - górna powierzchnia "tabletki" jest wypukła cylindrycznie.
Tabletki solne stosowane są do regeneracji urządzeń uzdatniających wodę w oparciu o złoża jonowymienne (np. Crystal-Right, Purolite, EcoMix, AquaMulti, Amberlite, Lewatit) będące wypełnieniem filtrów zmiękczających lub multifunkcyjnych.
Zalety oferowanej soli tabletkowanej:
- Wolna od zanieczyszczeń mechanicznych
- Nie powoduje powstawania złogów solnych
- Brak oznak szlamowania
- Nie rozpada się na pojedyncze kryształy
- Niezmienne właściwości fizyczne
- Nie zawiera jodu
- Posiada wszystkie atesty
Soli pastylkowanej używa się nie tylko w zmiękczaczach domowych, lecz także w przemyśle - w technologii basenowej, saunach, automyjniach czy w różnych procesach produkcyjnych opartych o wodę zmiękczoną techniką jonowymienną.
Właściwości fizyczne soli tabletkowanej NaCl:
- Zawartość NaCl: 99,1-99,9 %
- Odczyn: pH= 6,3-8,0
- Współczynnik twardości: 250 – 349 N/cm²
- Ścieralność: 0,5 %
- Substancje nierozpuszczalne w wodzie : 0,002 %
- Zawartość wapnia: 0,002 %
- Zawartość żelaza: 0,003 %
- Zawartość magnezu: 0,001 %
- Zawartość siarczanów: 0,12 %
- Wilgotność: 0,03 %
- Średnica: 20-25 mm
- Grubość: 14-14,5 mm
- Masa: 9-12 g