Producenci

Lampa TMA D12

Dostępność: w magazynie
Cena: 2 570,00 zł 2570.00 PLN
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.7037 (Ilość ocen: 9)
Producent: TMA

Opis

Lampa bakteriobójcza TMA D12 (wcześniejsza wersja to TMA V40) jest idealnym rozwiązaniem do dezynfekcji wody w średniej wielkości instalacjach wodnych (domy jednorodzinne, apartamenty, gastronomia, produkcja leków, kosmetyków). Ujęcie studzienne skażone bakteriologicznie należy najpierw wysterylizować - pozbawić wszelkich wirusów, bakterii i grzybów.

Stosowanie ultrafioletu pozwala zniszczyć bakterie do poziomu stawianego wodzie pitnej oraz skuteczne zredukować chloraminy, które wpływają na zapach wody. Długość fali emitowanej przez promienniki niskociśnieniowe (amalgamatowe) montowane w lampach TMA wynosi 254 mn. Niskociśnieniowe promienniki amalgamatowe posiadają wysoką skuteczność oraz długi czas pracy (około 16000 godzin), co wpływa na konieczność wymiany żarnika dopiero po 22 miesiącach pracy.

Promienniki amalgamatowe posiadają natychmiastowy zapłon po wyłączeniu lub zaniku napięcia. Ponadto dzięki temu, że pracują w niskiej temperaturze - zabezpieczają rurę kwarcową przed osadzaniem się na jej powłoce osadu (kamienia).

Certyfikat:

Certyfikat PZH Atest PZH (Polskiego Zakładu Higieny) jest świadectwem, że przedstawiony do oceny wyrób, podczas stosowania zgodnego z zaleceniami producenta, nie wpływa negatywnie na zdrowie i środowisko.

Zalety lampy TMA D12 - możliwość pracy w pionie i poziomie, możliwość pracy w przypadku braku przepływu wody, jednakowa skuteczność promieniowania UV w całej komorze,  nie wymaga minimalnego przepływu wody, prosty montaż i serwis, wysoka odporność korpusu na trudne warunki, rura osłonowa z czystego kwarcu, posiada turbolizator i dodatkowe prowadnice rur kwarcowych.

Lampa TMA D12 posiada zaawansowany układ sterowania - zdalne włączanie/wyłączanie, system alarmowy, dźwiękowy czujnik uszkodzenia promiennika UV, licznik czasu pracy, wyjście na elektrozawór, wyprowadzenie sygnału alarmowego na zewnątrz.

Należy pamiętać, że dezynfekcja powinna być ostatnim stopniem w procesie uzdatniania wody. Lampa UV powinna zapewniać odpowiednia dawkę promieniowania (w zależności od szczytowego zapotrzebowania na wodę). Wydajność lamp bakteriobójczych podawana przez producenta odnosi się do wody spełniającej normę w zakresie składu chemicznego oraz mętności.

Skład zestawu:

  • Lampa TMA D12
  • Promiennik
  • Osłona kwarcowa
  • Zasilacz z układem sterowania
  • Optyczny wskaźnik pracy promiennika
  • System spustowy
  • Wspornik ścienny (0-180°)

Dane techniczne

Rozmiar 960 x 130 x 250 mm
Przepływ (min) 3,9 m³/h przy dawce 400 J/m²
Moc promiennika 42 W
Symbol promiennika TMA
Przyłącza (typ) MNPT
Przyłącza (rozmiar) 1 1/2"
Temperatura na wejściu (max) 45°C
Ciśnienie na wejściu (max) 10 bar
Waga 9,8 kg
Zasilacz 220V-240V 50/60Hz
Dodatkowe Optyczny wskaźnik pracy promiennika, sygnalizacja działania i awarii, licznik czasu pracy, przypomnienie o wymianie promiennika

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (9)

26 października 2020

Lampa zamontowana przez serwis w naszym pensjonacie - sprawna realizacja, miła obsługa. Woda bezpieczna :)

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl