Filtr Atlas Filtri Hydra Rainmaster

Filtr Atlas Filtri Hydra Rainmaster
 • nowość
Dostępność: w magazynie
Cena: 599,00 zł 599.00 PLN
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 9)
Producent: Atlas Filtri

Opis

Filtr do deszczówki Atlas Filtri Hydra Rainmaster to najnowsza propozycja od dobrze znanego i cenionego włoskiego producenta Atlas Filtri. Jest to ukłon w stronę domów oraz przedsiębiorstw, które chciałyby rozpocząć korzystanie z zasobów nagromadzonej wody deszczowej. Jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne i ekonomiczne, na które decyduje się coraz więcej osób.

W procesie oczyszczania deszczówki, z wody usuwane są: cząstki zanieczyszczeń stałych (piasek, cząstki sedymentacyjne, osady), chlor, lotne związki organiczne, metale ciężkie, cysty, nieprzyjemne zapachy.

Bardzo ważnym i ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w filtrze do deszczówki Atlas Filtri Hydra Rainmaster jest filtr samoczyszczący.

Cechy filtra do wody deszczowej Atlas Filtri Hydra Rainmaster:

 • Wyprodukowany we Włoszech
 • Wysoka jakość zastosowanych materiałów, przystosowanych do kontaktu z wodą pitną i użytkową
 • Trzy dokładne etapy oczyszczania wody
 • Filtr z mechanizmem samoczyszczącym
 • Jednoblokowa głowica
 • Duża powierzchnia wkładów filtracyjnych
 • Usuwanie zanieczyszczeń mechanicznych, poprawa zapachu, barwy wody
 • Duża wydajność i skuteczność oczyszczania wody

Stopnie filtracji:

 • Wkład mechaniczny siatkowy ze stali nierdzewnej RAH 90 mikronów
 • Wkład mechaniczny sznurkowy FA 10 25 mikronów
 • Wkład z blokiem węgla aktywnego CB-EC

Czyszczenie wkładu:

Pierwszy z filtrów mechanicznych w trójetapowym filtrze do deszczówki Atlas Filtri Hydra Rainmaster jest filtrem samoczyszczącym. Po odkręceniu zaworu kulowego dochodzi do płukania wstecznego, które oczyszcza wkład filtracyjny z zebranych zanieczyszczeń. Wszystkie są odprowadzane do kanalizacji. Atlas Filtri Hydra Rainmaster posiada specjalny system zabezpieczający przed cofaniem się zanieczyszczeń do filtra. Otwarcie zaworu kulowego powoduje spadek ciśnienia, wkład filtracyjny opada na dno klosza. Strumień wody obraca się na płynący od wewnątrz wkładu. Wkład filtracyjny już po krótkiej chwili jest oczyszczony i gotowy do dalszej pracy.

Takie rozwiązanie przynosi spore oszczędności,, ponieważ znacznie zmniejsza częstotliwość wymiany wkładów filtracyjnych. Są one przystosowane do wielokrotnej regeneracji. Proces samoczyszczenia można zautomatyzować, decydując się na zakup specjalnego automatu płuczącego. To dodatkowa oszczędność czasu i odciążenie od obowiązku.

Certyfikaty:

Certyfikat TIFQ TIFQ - Instytut jakości higienicznej Technologii Żywności jest niezależną osobą trzecia odpowiedzialną za weryfikację i walidację sprzętu, maszyn i urządzeń, które mają kontakt z żywnością i wodą pitną. Oprócz tego zajmuje się kwalifikacją procesów produkcyjnych. Działalność obejmuje cały łańcuch technologiczny firm spożywczych.
Certyfikat ACS Wydany przez laboratorium certyfikat ACS (zatwierdzony przez francuskie służby zdrowia) umożliwia ocenę przydatności materiału lub przedmiotu, który wchodzi w kontakt z wodą pitną. Uzyskanie tego certyfikatu wiąże się z przejściem rygorystycznych testów.
Certyfikat GOST Certyfikat zgodności GOST jest to dokument, który potwierdza zgodność produkcji, towarów, usług z normami jakości i bezpieczeństwa, dotyczących danego rodzaju produkcji, rosyjskich standardów oraz zasad.
Certyfikat Atlas Green Obudowy filtrów Atlas Filtri są produkowane w oparciu o własne procedury pozwalające zaoszczędzić do 60% energii podczas formowania wtryskowego w porównaniu ze zwykłymi plastikami. Jest to jeden z przykładów zaangażowania Atlas Filtri w przestrzeganie Protokołu z Kyoto na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych (CO2).

Oryginalny zestaw zawiera:

 • Filtr Atlas Filtri Hydra Rainmaster
 • Klucz do odkręcania klosza
 • Uchwyt ścienny
 • Smar Atlas Filtri Lubrikit

Dane techniczne

Rozmiar 390 x 336 x 107 mm
Przepływ 5,5 m³/h
Przyłącza (typ) 1"
Temperatura na wejściu (max) 45°C
Ciśnienie na wejściu (max) 8 bar

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (9)

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl