Wkład Atlas Filtri QA 10 CF BX

Dostępność: w magazynie
Cena: 76,00 zł 76.00 PLN
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4 (Ilość ocen: 9)
Producent: Atlas Filtri

Opis

Wkład zmiękczający Atlas Filtri QA 10 CF BX usuwa (lub redukuje) z wody wapń, który jest przyczyną powstawania kamienia kotłowego. Kwaśny jonit (żywica jonowymienna) odpowiada za wymianę dodatnio naładowanych jonów (także tych odpowiadających za twardość wody) na ujemne jony sodu.

Miękka woda jest dobra nie tylko dla urządzeń AGD takich jak ekspresy do kawy, czajniki, żelazka, pralki czy zmywarki. Brak osadów w wodzie wpływa także dodatnio na smak potraw i napojów. Woda zmiękczona lepsza jest dla naszej skóry i włosów (widać gołym okiem po kąpieli) i zabezpiecza instalację wodociągową. Argumentem za miękką wodą jest też możliwości ograniczenia wydatków na środki chemiczne do mycia i sprzątania oraz brak kamienia na armaturze (w umywalkach, w kabinie prysznicowej i na bateriach kuchennych i zlewowych).

System stosowany w serii Atlas Filtri BX pozwala na bezpieczny i pewny montaż wkładu tylko jednym ruchem. Dzięki czemu eksploatacja filtra jest prosta, a wymiana wkładu bardzo szybka. Zastosowanie podwójnej uszczelki O-ring zapewnia doskonałą szczelność.

Certyfikaty:

Certyfikat TIFQ TIFQ - Instytut jakości higienicznej Technologii Żywności jest niezależną osobą trzecia odpowiedzialną za weryfikację i walidację sprzętu, maszyn i urządzeń, które mają kontakt z żywnością i wodą pitną. Oprócz tego zajmuje się kwalifikacją procesów produkcyjnych. Działalność obejmuje cały łańcuch technologiczny firm spożywczych.
Certyfikat ACS Wydany przez laboratorium certyfikat ACS (zatwierdzony przez francuskie służby zdrowia) umożliwia ocenę przydatności materiału lub przedmiotu, który wchodzi w kontakt z wodą pitną. Uzyskanie tego certyfikatu wiąże się z przejściem rygorystycznych testów.
Certyfikat GOST Certyfikat zgodności GOST jest to dokument, który potwierdza zgodność produkcji, towarów, usług z normami jakości i bezpieczeństwa, dotyczących danego rodzaju produkcji, rosyjskich standardów oraz zasad.
Certyfikat Atlas Green Obudowy filtrów Atlas Filtri są produkowane w oparciu o własne procedury pozwalające zaoszczędzić do 60% energii podczas formowania wtryskowego w porównaniu ze zwykłymi plastikami. Jest to jeden z przykładów zaangażowania Atlas Filtri w przestrzeganie Protokołu z Kyoto na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych (CO2).

Przykładowe zastosowania - eliminacja twardości wody, produkcja zmiękczonej wody w małych ilościach, zmiękczona woda np. do żelazek i innych celów spożywczych, zastosowanie do użytku technicznego np. w laboratoriach.

Dane techniczne

Wysokość 10"
Średnica 2,5"
Wymiary 25 x 6 cm
Materiał filtrujący Żywica kationitowa
Wydajność 50 l/h
Temperatura na wejściu (max) 45°C
Warunki pracy Max stężenie Cl = 0,1 ppm, Max stężenie Fe = 0,1 ppm
Żywotność W zależności od stężenia soli w wodzie
Serwis Tylko wymiana wkładów
Informacje Konieczność stosowania prefiltracji dla ochrony wkładu
Przeznaczenie Filtry Atlas Filtri z serii BX

Opinie o produkcie (9)

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl