Producenci

Odżelaziacz i odmanganiacz Ecoperla Sanitower XL

Dostępność: w magazynie
Cena: 3 790,00 zł 3790.00 PLN
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5 (Ilość ocen: 2)
Producent: -

Opis

W Sanitower XL zastosowano nowoczesną, amerykańską głowicę sterującą Clack TC. Proces regeneracji zachodzi przy pomocy przepływu DownFlow. Głowica zawiera 10 gotowych programów pracy do wyboru. Programowanie jest bardzo proste, nie wymaga sporej uwagi użytkownika. Clack TC wyposażony jest w mikroprocesor na układach scalonych.

Ogromnym atutem Sanitower XL jest odpowiednia ilość złoża, która zapewnia optymalny kontakt z wodą i jej oczyszczanie na najwyższym poziomie. W trakcie filtracji przyspieszany jest proces wytrącania substancji.

Sanitower posiada innowacyjny Ecoperla Smart System. Są to ustawienia urządzenia specjalnie dobrane i dopasowane do parametrów wody użytkownika. Ecoperla Smart System pomoże obniżyć koszty eksploatacji przy zachowaniu odpowiedniej regeneracji i wydajnej pracy urządzenia.

Montaż i wymiana złoża

System Sanitower XL przeznaczony jest dla właścicieli gospodarstw domowych czerpiących wodę użytkową z własnych ujęć. Dobór odpowiedniej wielkości urządzenia zależy od tego, w jakich ilościach użytkowana jest woda oraz jak bardzo przekroczone zostało stężenie manganu i żelaza w wodzie. Przyjmuje się, że linia przeznaczona jest do domów zamieszkałych przez 2 do 6 osób. System montuje się na wejściu wody do domu.

Przed filtracją woda musi zostać napowietrzona. W tym celu zaleca się montaż urządzenia napowietrzającego, na przykład hydroforu ze sprężarką powietrza.

Oprócz systemu napowietrzającego oraz urządzenia Sanitower XL istnieje możliwość montażu filtra mechanicznego za całą stacją. Jest to opcja, dzięki której woda będzie czysta, zdrowa i smaczna.

Woda bez manganu i żelaza to same zalety!

  • brak charakterystycznego żółto-brązowego zabarwienia
  • brak metalicznego posmaku i zapachu
  • smaczna i klarowna, idealna do przyrządzania potraw i napojów
  • brak zacieków i smug na powierzchniach mających z nią styczność
  • brak rdzawych plam ciężkich do usunięcia na upranych ubraniach
  • brak problemów z instalacją wodociągową
  • zminimalizowanie możliwości wystąpienia awarii w urządzeniach AGD mających styczność z wodą
  • gwarancja spożywania zdrowej i bezpiecznej wody

Gwarantujemy bezpieczną wysyłkę na półpalecie. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu ryzyko uszkodzenia zostaje znacznie zminimalizowane.

Za urządzeniem rekomendujemy zastosowanie obudowy filtracyjnej Atlas Filtri Sanic BX 20" oraz wkładu z powłoką bakteriostatyczną Atlas Filtri FA 20 Sanic BX.

Dane techniczne

Głowica sterująca Clack TC
Przyłącze 1"
Ilość złoża 120 l
Złoże Wyselekcjonowana mieszanka złóż filtracyjnych
Przepływ nominalny 1,6 m³/h
Przepływ maksymalny 2,3 m³/h
Ciśnienie robocze 3,0 - 6,0 bar
Użycie wody na regenerację 550 l
Wymiary butli (w/s) 194,0 x 42,0 cm

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (2)

17 maja 2018

My na początku kupiliśmy zbiornik przeponowy, a to była najgłupsza decyzja jaką można było podjąć. To tylko spowodowało dodatkowe wydatki, bo do nas jedyną opcją był Ecoperla Sanitower XL. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

20 maja 2019

Prowadzę restaurację i odżelaziacz innego producenta sprawiał mnóstwo problemów. Za pierwszym razem złoże dostało się do głowicy, drugim razem głowica niewłaściwie płukała złoże, a ostatnim razem głowica po prostu przestała działać. Powiedziałam dość tego i oddałam urządzenie. Na jego miejsce trafił największy Sanitower i nie ma z nim żadnych problemów. Dla osób nie mogących pozwolić sobie na złą jakość wody polecam Ecoperle.

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl