Producenci

Odżelaziacz IR 2162 TC

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 0,00 zł 0.00 PLN
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 9)
Producent: -

Opis

Odżelaziacz IR 2162 TC ze względu na swoją wysoką wydajność przeznaczony jest do zastosowań przemysłowych. Urządzenie działa w oparciu o dwie podstawowe części - kolumnę wypełnioną złożem Ironit (posiada właściwości katalityczne) oraz sterownik czasowy Clack TC (odpowiada za automatyczne uruchomienie regeneracji w danych odstępach czasowych). Oprócz tego w butli znajduje się dystrybutor górny, żwirek filtracyjny (podsypka), rura dystrybucyjna oraz dystrybutor dolny.

Zawartość żelaza w wodach głębinowych waha się od małych ilości, do znacznego przekroczenia. W zakładach przemysłowych, gdzie jakość wody odgrywa szczególne znaczenie (tak jest np. w przemyśle spożywczym), stężenie żelaza i manganu musi być maksymalnie obniżone.

Żelazo występuje w dwóch formach - rozpuszczone dwuwartościowe (niewidoczne gołym okiem) i utlenione trójwartościowe (w postaci czerwonego osadu).

Dwa etapy odżelaziania wody:

  1. Napowietrzenie wody za pomocą aeratorów hydraulicznych (zwężki inżektorowe) lub pneumatycznych (kompresory bezolejowe) współpracujące ze zbiornikami przepływowymi (bezprzeponowymi) lub mieszaczami wodno-powietrznymi
  2. Przepuszczenie wody przez złoże Ironit, które wytrącone związki żelaza (rozpuszczone wodorotlenki Fe(OH)₂ i siarczany FeSO₄ po natlenieniu przechodzą w Fe(OH)₃) zatrzymuje na swojej zewnętrznej warstwie

Wszystkie oferowane przez nas odżelaziacze mogą pracować w trybie TWIN - w układzie alternującym (ALTERNATING) oraz równoległym (PARALLEL). Istnieje możliwość równoległego połączenia do pięciu urządzeń z wykorzysteniem Clack System Controller™. Opracowanie indywidualnych rozwiązań oraz konfiguracja podzespołów możliwa jest po konsultacji z naszym działem technicznym.

Regeneracja złoża Ironit odbywa się bez użycia środków chemicznych. Proces polega na przepuszczeniu surowej wody pod odpowiednim ciśnieniem przez stację odżelaziającą. Dzięki temu zebrany na złożu osad powstały z wytrąconego żelaza zostaje wyeliminowany. Ciśnienie wody w czasie przepływu wstecznego powinno być tak wysokie, by żelazo z wody surowej nie zdążyło się wytrącić w kolumnie filtracyjnej.

Należy pamiętać, by zarówno w rozwiązaniach domowych, jak i w zakładach przemysłowych - po odżelazianiu trzeba zastosować filtrację mechaniczną. Złoża odżelaziające, szczególnie w początkowej fazie swojej pracy, posiadają skłonność do pylenia. Do usunięcia takich drobnych mętności zazwyczaj wystarczy filtr narurowy.

Dane techniczne

Głowica sterująca Clack TC (regeneracja czasowa)
Przyłącze 1 1/4"
Ilość złoża 200 l
Złoże Ironit
Przepływ nominalny 2,7 m³/h
Przepływ maksymalny 3,4 m³/h
Przepływ przy płukaniu 6,7 m³/h
Ciśnienie robocze 3-6 bar
Wymiary butli (w/s) 192 x 53,5 cm
Uwagi Konieczne napowietrzanie wody

Opinie o produkcie (9)

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl