Producenci

Odżelaziacz IR 1465 TC

Dostępność: w magazynie
Cena: 3 525,00 zł 3525.00 PLN
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: -

Opis

Odżelaziacz IR 1465 TC to urządzenie dedykowane dla wszystkich użytkowników studni. Urządzenie jest w pełni automatyczne (gwarantuje to głowica czasowa Clack TC), posiada proste podłączenie hydrauliczne oraz niezwykle wysoką efektywność poprzez zastosowanie złoża Ironit z domieszką dolomitu (podnosi pH wody). Z uwagi na możliwość okresowego pylenia medium filtracyjnego, zaleca się instalację filtra mechanicznego za urządzeniem.

Połączenie odżelaziacza IR 1465 TC z efektywnym napowietrzaniem wody (inżektorem lub kompresorem) gwarantuje usunięcie do 6 mg Fe/l (6000 ug/l). Złoże Ironit (kiedyś Klarsanit) efektywnie uzdatnia wodę oraz nie wymaga użycia substancji chemicznych w celu regeneracji. Do prawidłowego przeprowadzenia płukania złoża - wymagana jest wydajna pompa ciśnieniowa.

Woda z własnego ujęcia zazwyczaj przekracza normy fizykochemiczne i organoleptyczne wyznaczoną przez Ministra Zdrowia. Duża zawartość żelaza (ponad 200 ug/l) to jeden z głównych problemów, z którym borykają się użytkownicy przydomowych studni. Żelazo i mangan w ujęciach głębinowych pojawiają się poprzez rozpuszczanie skał oraz z rozkładu substancji organicznych.

Ponadnormatywna ilość żelaza w wodzie nie jest często widoczna na pierwszy rzut oka. Dopiero po czasie daje ona o sobie znać w postaci:

  • Żółtych zacieków na armaturze
  • Nalotów na porcelanie i szkle
  • Zaśniedziałej muszli klozetowej
  • Brązowych plam na ubraniach po praniu
  • Nieprzyjemnego smaku potraw i gorących napojów
  • Zapchanych perlatorów w bateriach kuchennych i umywalkowych
  • Problemów gastrycznych powstałych przez bakterie żelaziste
  • Rdzy gąbczastej lub nitkowatej

To jest tylko kilka powierzchownych efektów występowania wody z wysoką zawartością żelaza. Największą wadą jest stopniowe zarastanie rur wodnych związkami żelaza, prowadzące do zmniejszania prześwitu, a w konsekwencji trwałej awarii instalacji.

Przed odżelaziaczami i odmanganiaczami stosuje się wstępne napowietrzenie wody specjalnym inżektorem. Aspirator wpompowuje do instalacji wodnej tlen, który wiążę się ze związkami żelaza i manganu - wodorotlenek żelaza/manganu (II) zamieniany jest na wodorotlenek żelaza/manganu (III). Pierwiastki w takiej formie łatwo wytrącają się na powierzchni złoża filtracyjnego. Regeneracja stacji odżelaziającej i odmanganiającej odbywa się poprzez płukanie wsteczne (bez środków chemicznych) lub przy użyciu nadmanganianu potasu KMnO₄.

Dane techniczne

Głowica sterująca Clack TC (regeneracja czasowa)
Przyłącze 1"
Ilość złoża 90 l
Złoże Ironit
Przepływ nominalny 1,2 m³/h
Przepływ maksymalny 1,5 m³/h
Przepływ przy płukaniu 3,0 m³/h
Ciśnienie robocze 3-6 bar
Wymiary butli (w/s) 200 x 36 cm
Uwagi Konieczne napowietrzanie wody

Opinie o produkcie (0)

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Szanowni Państwo,

W związku z występowaniem przypadków koronawirusa w Polsce, mając na uwadze bezpieczeństwo Klientów oraz Pracowników wdrożyliśmy procedury bezpieczeństwa.

Nasz sklep, magazyn oraz biuro będą zamknięte dla odwiedzających.

Pytania lub zgłoszenia prosimy przekazywać telefonicznie (600 019 307) lub mailowo (biuro@ultrafiltracja.pl).

Informujemy, że dostawy realizowane są tylko i wyłącznie poprzez firmy kurierskie i do paczkomatów.

Szczegóły prac montażowych u Klienta będą ustalane indywidualnie z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby zachować maksymalne środki ostrożności.

Przepraszamy za niedogodności i liczymy na Państwa zrozumienie. Zadbajmy wspólnie o zdrowie naszych bliskich.

Z poważaniem,
Zespół Ultrafiltracja.pl

Rozumiem
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl