Producenci

Odżelaziacz IR 1465 TC

Dostępność: w magazynie
Cena: 3 525,00 zł 3525.00 PLN
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: -

Opis

Odżelaziacz IR 1465 TC to urządzenie dedykowane dla wszystkich użytkowników studni. Urządzenie jest w pełni automatyczne (gwarantuje to głowica czasowa Clack TC), posiada proste podłączenie hydrauliczne oraz niezwykle wysoką efektywność poprzez zastosowanie złoża Ironit z domieszką dolomitu (podnosi pH wody). Z uwagi na możliwość okresowego pylenia medium filtracyjnego, zaleca się instalację filtra mechanicznego za urządzeniem.

Połączenie odżelaziacza IR 1465 TC z efektywnym napowietrzaniem wody (inżektorem lub kompresorem) gwarantuje usunięcie do 6 mg Fe/l (6000 ug/l). Złoże Ironit (kiedyś Klarsanit) efektywnie uzdatnia wodę oraz nie wymaga użycia substancji chemicznych w celu regeneracji. Do prawidłowego przeprowadzenia płukania złoża - wymagana jest wydajna pompa ciśnieniowa.

Woda z własnego ujęcia zazwyczaj przekracza normy fizykochemiczne i organoleptyczne wyznaczoną przez Ministra Zdrowia. Duża zawartość żelaza (ponad 200 ug/l) to jeden z głównych problemów, z którym borykają się użytkownicy przydomowych studni. Żelazo i mangan w ujęciach głębinowych pojawiają się poprzez rozpuszczanie skał oraz z rozkładu substancji organicznych.

Ponadnormatywna ilość żelaza w wodzie nie jest często widoczna na pierwszy rzut oka. Dopiero po czasie daje ona o sobie znać w postaci:

  • Żółtych zacieków na armaturze
  • Nalotów na porcelanie i szkle
  • Zaśniedziałej muszli klozetowej
  • Brązowych plam na ubraniach po praniu
  • Nieprzyjemnego smaku potraw i gorących napojów
  • Zapchanych perlatorów w bateriach kuchennych i umywalkowych
  • Problemów gastrycznych powstałych przez bakterie żelaziste
  • Rdzy gąbczastej lub nitkowatej

To jest tylko kilka powierzchownych efektów występowania wody z wysoką zawartością żelaza. Największą wadą jest stopniowe zarastanie rur wodnych związkami żelaza, prowadzące do zmniejszania prześwitu, a w konsekwencji trwałej awarii instalacji.

Przed odżelaziaczami i odmanganiaczami stosuje się wstępne napowietrzenie wody specjalnym inżektorem. Aspirator wpompowuje do instalacji wodnej tlen, który wiążę się ze związkami żelaza i manganu - wodorotlenek żelaza/manganu (II) zamieniany jest na wodorotlenek żelaza/manganu (III). Pierwiastki w takiej formie łatwo wytrącają się na powierzchni złoża filtracyjnego. Regeneracja stacji odżelaziającej i odmanganiającej odbywa się poprzez płukanie wsteczne (bez środków chemicznych) lub przy użyciu nadmanganianu potasu KMnO₄.

Dane techniczne

Głowica sterująca Clack TC (regeneracja czasowa)
Przyłącze 1"
Ilość złoża 90 l
Złoże Ironit
Przepływ nominalny 1,2 m³/h
Przepływ maksymalny 1,5 m³/h
Przepływ przy płukaniu 3,0 m³/h
Ciśnienie robocze 3-6 bar
Wymiary butli (w/s) 200 x 36 cm
Uwagi Konieczne napowietrzanie wody

Opinie o produkcie (0)

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl