Producenci

Odżelaziacz Ecoperla Ironitower XL

Dostępność: w magazynie
Cena: 4 290,00 zł 4290.00 PLN
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5 (Ilość ocen: 3)
Producent: Ecoperla

Opis

Ecoperla Ironitower to seria stacji uzdatniania polskiej marki, które służą do odżelaziania wody z własnego ujęcia. Komponenty w systemie są najwyższej jakości, a urządzenie jest wydajne i maksymalnie efektywne. Dobór wielkości urządzenia jest uzależniony od jakości wody oraz jej średniego zużycia.

Konstrukcja urządzenia

Ecoperla Ironitower XL składa się z butli ze złożem o pojemności 120 litrów oraz głowicy sterującej Clack TC.

Głowica Clack TC została wyprodukowana w Stanach Zjednoczonych. Przy normalnym trybie pracy z wyświetlacza można odczytać ilość dni pozostałych do regeneracji. Parametry pracy zachowywane są w pamięci mikroprocesora. Regeneracja złoża odbywa się za pomocą procesu UpFlow.

Seria urządzeń Ecoperla Ironitower posiada innowacyjny Ecoperla Smart System. Są to ustawienia urządzenia specjalnie dobrane i dopasowane przez specjalistów polskiej marki Ecoperla do parametrów wody użytkownika. Ecoperla Smart System pomoże obniżyć koszty eksploatacji przy zachowaniu odpowiedniej regeneracji i wydajnej pracy urządzenia.

Złoże

Złoże zastosowane w tym modelu usuwa z wody żelazo oraz inne drobne zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie. Optymalna ilość pozwala na odpowiedni kontakt wody ze złożem i dokładną filtrację. Złoże filtracyjne należy wymieniać z częstotliwością od 3 do 5 lat, w zależności od jakości wody z danego ujęcia.

Montaż i serwis

System Ecoperla Ironitower XL powinien zostać zamontowany na wejściu wody do domu. Zalecana wielkość stacji uzdatniania zależy od stężenia żelaza oraz ilości zużywanej wody.

Przed urządzeniem należy zamontować system napowietrzający wodę. Do najpopularniejszych rozwiązań należy zastosowanie hydroforu bezprzeponowego ze sprężarką powietrza.

Za systemem Ecoperla Ironitower XL zaleca się montaż filtra mechanicznego, który oczyści wodę z ewentualnych zanieczyszczeń mechanicznych i zabezpieczy instalację w budynku.

Rekomendujemy zastosowanie obudowy filtracyjnej Atlas Filtri Sanic BX 20" oraz wkładu z powłoką bakteriostatyczną Atlas Filtri FA 20 Sanic BX.

Gwarancja urządzenia

Stacje uzdatniania z serii Ecoperla Ironitower zapewniają idealnie czystą wodę, a najwyższej jakości złoże oraz komponenty gwarantują długą, bezawaryjną oraz oszczędną eksploatację. Dlatego też zapewniając Klientów o jakości urządzenia, marka Ecoperla oferuje 10-letnią gwarancję na urządzenie z serii Ecoperla Ironitower.

Woda bez żelaza to same zalety!

  • brak charakterystycznego żółto-brązowego zabarwienia
  • brak metalicznego posmaku i zapachu
  • smaczna i klarowna, idealna do przyrządzania potraw i napojów
  • brak zacieków i smug na powierzchniach mających z nią styczność
  • brak rdzawych plam ciężkich do usunięcia na upranych ubraniach
  • brak problemów z instalacją wodociągową
  • zminimalizowanie możliwości wystąpienia awarii w urządzeniach AGD mających styczność z wodą
  • gwarancja spożywania zdrowej i bezpiecznej wody

Gwarantujemy bezpieczną wysyłkę!

  • Każde urządzenie wysyłane na półpalecie
  • Rozwiązanie zabezpieczające urządzenie przed uszkodzeniami w trakcie transportu

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą elastycznych węży w metalowym oplocie. Ułatwią i przyspieszą proces montażu urządzenia.

Dane techniczne

Głowica sterująca Clack TC
Przyłącze 1"
Ilość złoża 120 l
Złoże Wyselekcjonowana mieszanka złóż filtracyjnych
Przepływ nominalny 2,2 m³/h
Przepływ maksymalny 4,4 m³/h
Ciśnienie robocze 3,0 - 6,0 bar
Użycie wody na regenerację 550 l
Wymiary butli (w/s) 194,0 x 42,0 cm

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (3)

17 maja 2018

To świetne urządzenie, które bez problemu będzie działało ze zbiornikami bezprzeponowymi. Chodzi o to, aby napowietrzyć wodę i zamienić żelazo w formie rozpuszczalnej na formę nierozpuszczalną. Polecam ze względu na bardzo dobre złoże oraz głowicę sterującą od Clacka.

4 listopada 2021

Dzięki za doradzenie tego sprzętu. Sprawdza się. Montaż prosty dla hydraulika.

23 grudnia 2021

dobry sprzęt. Działa bez zarzutu. Koniec z rudą mętną wodą. Ironitower XL dobrano nam na podstawie analizy wody. I bez badań było widać, że jest bardzo słabo

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl