Producenci

Odmanganiacz IR-DF 2162 TC

Dostępność: w magazynie
Cena: 8 139,00 zł 8139.00 PLN
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: -

Opis

Stacja filtracyjna IR-DF 2162 TC z mieszanką złóż Ironit i Defeman pozwala na efektywne usunięcie dużej zawartości żelaza i manganu z wody. Wysoka wydajność (3,4 m³/h) oraz profesjonalna głowica sterująca Clack TC sprawia, że urządzenie doskonale sprawdzi się do zastosowań przemysłowych.

Wedle rozporządzenia Ministra Zdrowia w wodzie używanej do celów spożywczych może znaleźć się do 0,2 mg żelaza oraz do 0,05 mg manganu (na litr wody). W przypadku przekroczenia tej normy konieczna jest instalacja stacji uzdatniającej. Zaniechanie tej czynności prowadzi do zarastania rur (zmniejszanie prześwitu) oraz do rozwoju bakterii w instalacji wodociągowej. Używanie takiej w procesie produkcyjnym produktów spożywczych jest niedopuszczalne (spożycie prowadzi do zaburzeń układu pokarmowego).

Mieszanka złóż Ironit-Defeman

W praktyce bardzo rzadko stosuje się samo złoże odmanganiające (np. Defeman) w filtrach centralnych. Z uwagi na obecność żelaza w wodzie głębinowej stosuje się mieszanki złóż. Połączenie złóż Ironit i Defeman tworzy ekonomiczną oraz efektywnie działającą kompilację, która nie tylko usuwa mangan (choć takie jest jej podstawowe zadanie), lecz także usuwa z wody nadmiar żelaza.

Proces odmanganiania

Proces odmanganiania jest bardzo podobny do procesu odżelaziania. Początkowo wodę należy napowietrzyć, utleniając rozpuszczone związki dwuwartościowe MN (II) do form czterowartościowych Mn (IV). Wytrącone drobiny osadzają się na powierzchni złoża. Regeneracja medium filtracyjnego odbywa się nieinwazyjnie (tj. bez użycia środków chemicznych - dobra wiadomość dla posiadaczy przydomowych oczyszczalni ścieków) - następuje płukanie wodą surową o dużym ciśnieniu (by reakcja wytrącania nie zachodziła) w kierunku odwrotnym do normalnego przepływu. Popłuczyny odprowadzane są do kanalizacji, szamba lub POŚ.

Jak dobrać filtr usuwający mangan?

Podczas doboru odmanganiacza należy brać pod uwagę stężenie związków żelaza i manganu, postać w jakiej występują, odczyn wody, utlenialność, obecność siarkowodoru i amoniaku. Rodzaj doboru złoża zależy także od specyfiki samej instalacji oraz od rodzaju hydrofora. Wstępne napowietrzanie może się odbyć tylko w przypadku hydrofora bezprzeponowego. Bez tego konieczne jest użycie złoża regenerowanego nadmanganianem potasu (dozowanie KMnO₄).

Oferujemy filtry odmanganiające o szerokim zakresie wydajności. Jeżeli nie znalazłeś w sklepie internetowym urządzenia, które odpowiadałoby Twoim wymaganiom - nic straconego. Zadzwoń lub napisz, a na pewno postaramy się Ci pomóc.

Dane techniczne

Głowica sterująca Clack TC (regeneracja czasowa)
Przyłącze 1 1/4"
Ilość złoża 200 l
Złoże Ironit-Defeman
Przepływ nominalny 2,7 m³/h
Przepływ maksymalny 3,4 m³/h
Przepływ przy płukaniu 6,7 m³/h
Ciśnienie robocze 3-6 bar
Wymiary butli (w/s) 192 x 53,5 cm
Uwagi Konieczne napowietrzanie wody

Opinie o produkcie (0)

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl