Producenci

Kolumna węglowa OS 0844 TC

Dostępność: w magazynie
Cena: 2 134,00 zł 2134.00 PLN
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: -

Opis

Kolumna węglowa OS 0844 TC wypełniona jest granulowanym węglem aktywnym w postaci bitumicznej. Za prawidłową pracę urządzenia odpowiada amerykańska głowica filtracyjna (Clack TC) przeprowadzająca czasowo regenerację złoża. Wielkość filtra klasyfikuje go do uzdatniania wody wodociągowej (redukcja chloru) oraz wody studziennej (poprawa utlenialności oraz usuwanie zanieczyszczeń organicznych) o małych odchyleniach od normy.

W warunkach domowych kolumna węglowa pełni głównie funkcję polegającą na eliminacji chloru, który negatywnie wpływa na smak oraz zapach wody. Chlor (lub jego pochodne) w wodzie wodociągowej służy dezynfekcji oraz zabezpieczenia wody przed wtórnym zanieczyszczeniem bakteriologicznym. Chlorowanie jest zatem niezbędne, lecz ma wpływ na walory organoleptyczne wody.

Osoby z problemami dermatologicznymi (np. atopowe zapalenie skóry) powinny zwrócić uwagę na to, że woda pozbawiona chloru mniej podrażnia cerę i nie wpływa na jej wysuszanie.

Węgiel aktywny ma dość szerokie zastosowanie w inżynierii uzdatniania wody. Oprócz usuwania chloru redukuje zanieczyszczenia organiczne, pestycydy, detergenty, fenole oraz usuwa ołów i toksyczne metale ciężkie. Ze względu na wielkość granulek - złoże posiada zdolności filtracji sedymentacyjnej na poziomie 20 mikronów.

W pełni automatyczny, elektroniczny sterownik odpowiada za okresowe regenerowanie złoża. Proces polega na płukaniu filtra wstecznym strumieniem wody. Popłuczyny trafiają do kanalizacji lub szamba, a węgiel bitumiczny odzyskuje początkowe właściwości sorpcyjne. Okres żywotności złoża to koło 3 lat (zależy od parametrów wody). Przez ten czas urządzenie jest praktycznie  bezobsługowe.

Kolumna węglowa stanowi zazwyczaj dopełnienie systemu filtracyjnego. Oznacza to, że jest montowana jako drugi stopień filtracji, za filtrami głównymi. Ze względu na możliwość okresowego pylenia węgla, zaleca się stosowanie filtra mechanicznego za urządzeniem.

Dane techniczne

Głowica sterująca Clack TC (regeneracja czasowa)
Przyłącze 1"
Ilość złoża 25 l
Złoże Organosorb
Przepływ nominalny 0,8 m³/h
Przepływ maksymalny 1 m³/h
Przepływ przy płukaniu 0,8 m³/h
Ciśnienie robocze 2-6 bar
Wymiary butli (w/s) 140 x 20,5 cm

Opinie o produkcie (0)

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Szanowni Państwo,

W związku z występowaniem przypadków koronawirusa w Polsce, mając na uwadze bezpieczeństwo Klientów oraz Pracowników wdrożyliśmy procedury bezpieczeństwa.

Nasz sklep, magazyn oraz biuro będą zamknięte dla odwiedzających.

Pytania lub zgłoszenia prosimy przekazywać telefonicznie (600 019 307) lub mailowo (biuro@ultrafiltracja.pl).

Informujemy, że dostawy realizowane są tylko i wyłącznie poprzez firmy kurierskie i do paczkomatów.

Szczegóły prac montażowych u Klienta będą ustalane indywidualnie z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby zachować maksymalne środki ostrożności.

Przepraszamy za niedogodności i liczymy na Państwa zrozumienie. Zadbajmy wspólnie o zdrowie naszych bliskich.

Z poważaniem,
Zespół Ultrafiltracja.pl

Rozumiem
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl