Producenci
Promocje
Osłona żarnika do lampy TMA V120/AM1
Osłona żarnika do lampy TMA V120/AM1
325,00 zł 311,00 zł
szt.
Lampa Viqua Sterilight VH410
Lampa Viqua Sterilight VH410
2 580,00 zł 2 285,00 zł
szt.
Membrana Green Filter 100 GPD
Membrana Green Filter 100 GPD
195,00 zł 149,00 zł
szt.
Wkład sznurkowy Green Filter 10"
Wkład sznurkowy Green Filter 10"
12,70 zł 11,50 zł
Filtr Cintroclear UF 400
Filtr Cintroclear UF 400
1 810,00 zł 1 350,00 zł
Lampa TMA V9
Lampa TMA V9
799,00 zł 776,00 zł
szt.
Filtr Cintropur NW 650
Filtr Cintropur NW 650
1 955,00 zł 1 359,00 zł
szt.
Odżelaziacz i odmanganiacz Erie Oxydizer PRO 56
Odżelaziacz i odmanganiacz Erie Oxydizer PRO 56
3 800,00 zł 3 600,00 zł
szt.
Wkład sznurkowy Slim 20"
Wkład sznurkowy Slim 20"
23,70 zł 18,30 zł
Filtr Cintropur NW 800
Filtr Cintropur NW 800
1 579,00 zł 1 539,00 zł
szt.
Produkt dnia
Filtr Puricom CP-2
Filtr Puricom CP-2
265,00 zł
szt.
Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero
Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero
3 490,00 zł
szt.
Lampa Cintropur 4100
Lampa Cintropur 4100
2 129,00 zł
szt.

Prosty sposób na smaczną wodę? Ultrafiltracja Ecoperla Slimline POU

0

Właściwości wody spożywczej to kwestia bardzo indywidualna dla każdego ujęcia. Są miejsca, w których kranówkę pije się chętnie, jednak w innych użytkowników może zniechęcać smak i zapach wody. Dziś zaprezentujemy prosty sposób na pozyskanie smacznej wody spożywczej, która spełni wymagania całej rodziny!

Jakość wody pitnej ma kluczowe znaczenie, dlatego użytkownicy z największą rozwagą wybierają jej źródło pozyskiwania. Wiele inicjatyw i instytucji zachęca do spożywania wody prosto z kranu. W końcu obecnie jakość wody wodociągowej można uznać za bardzo dobrą, w pełni zgodną z normami zapisanymi w rozporządzeniu ministra dotyczącym jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Mimo że sporo osób faktycznie przekonało się do wody kranowej, to nadal istnieje liczna grupa, która nie chce z niej korzystać, co więcej, często całkowicie wyklucza taką możliwość. Jaki jest główny powód?

Przede wszystkim wynika to z faktu, że woda kranowa kompletnie nie spełnia ich oczekiwań pod względem smaku, zapachu lub barwy. Częstym powodem takiego stanu rzeczy jest kiepska kondycja rur w budynku docelowym - mają one niewymierny wpływ na ostateczną jakość wody otrzymywanej przez użytkownika.

Spora część rodzin przy takim obrocie spraw wybiera wodę butelkowaną zamiast kranowej. Czy ta alternatywa jest jednak lepsza? To pozostaje nierozstrzygnięte. Biorąc pod uwagę kwestie ekologiczne, na pewno nie.

Marka Ecoperla dostrzegła problem i stworzyła filtr kuchenny, który pomoże dopasować walory organoleptyczne wody do potrzeb użytkowników. Ecoperla Slimline POU stanowi prosty i kompaktowy sposób na pozyskanie smacznej wody do celów spożywczych.

Woda, którą z chęcią wypijesz

Ecoperla Slimline POU jest systemem ultrafiltracji przeznaczonym do montażu w kuchni, w okolicach zlewozmywaka. To bardzo proste urządzenie składające się z trzech wkładów filtracyjnych, charakteryzujących się zwiększoną powierzchnią filtracyjną w porównaniu do standardowych modeli wkładów szeroko dostępnych na rynku.

Surowa woda przepływa kolejno przez następujące etapy:

  1. Pierwszym wkładem jest wkład wstępny o dokładności 5 mikronów. Jego zadaniem jest usunięcie z wody cząsteczek mechanicznych. Chodzi o wstępne oczyszczenie wody i zabezpieczenie kolejnych wkładów przed substancjami stałymi, które mogłyby powodować obniżenie żywotności.
  2. Tak oczyszczona woda trafia na wkład wykonany z prasowanego węgla aktywnego. Tutaj jest poddawana doczyszczaniu z cząstek mechanicznych o wielkości do 10 mikronów. Oprócz tego węgiel adsorbuje wszelkie zanieczyszczenia chemiczne mające negatywny wpływ na właściwości organoleptyczne (chlor, pochodne chloru, związki organiczne). Dzięki niemu woda odzyskuje neutralny smak oraz zapach.
  3. Ostatnim etapem jest membrana ultrafiltracyjna, która usuwa wszelkie substancje o wielkości do 0,1 mikrona. Woda oczyszczana jest między innymi z cyst, bakterii, wirusów, metali ciężkich.

Należy zaznaczyć, że podczas filtracji w wodzie zostają zachowane wszystkie minerały. Nie są usuwane z wody na żadnym z etapów uzdatniania. Właśnie z tego powodu Ecoperla Slimline POU wydaje się idealnym produktem dla osób, które chcą poprawić jakość wody, jednak pragną, aby po oczyszczaniu zawierała w sobie wszystkie naturalnie występujące składniki mineralne.

Systemy ultrafiltracji są bardzo ekologicznymi i ekonomicznymi filtrami kuchennymi. Nie wytwarzają odrzutu do kanalizacji – cała filtrowana woda trafia do użytkownika.

Woda oczyszczana przez Ecoperla Slimline POU jest głównie przeznaczona do bezpośredniego spożycia. Można jej też użyć do przyrządzenia zup, sosów i napojów gorących.

Przy omawianiu tego produktu należy podkreślić, że systemy ultrafiltracji oczyszczają wodę mniej dokładnie w porównaniu z systemami nanofiltracji czy odwróconej osmozy. To sprawia, że nie sprawdzą się tak samo dobrze przy każdym rodzaju wody.

Ecoperla Slimline POU jest dedykowana wodzie średnio lub mało zanieczyszczonej, a więc albo pochodzącej z wodociągów, albo własnego ujęcia, ale o bardzo dobrych parametrach, albo już uzdatnianej przez stację filtracyjną na cały dom.

Filtry ultrafiltracyjne niezbyt dobrze radzą sobie z wysokim stopniem twardości wody, a więc należy pamiętać, aby sprawdzić ten parametr przed zakupem systemu. Osad powodowany wysoką twardością mógłby podczas filtracji wody odkładać się na membranie, prowadząc do jej przedwczesnego zużycia.

Komu jest dedykowany Ecoperla Slimline POU?

Dzięki swoim właściwościom oraz cechom konstrukcyjnym, Ecoperla Slimline POU bardzo dobrze sprawdzi się w małych kuchniach. Nowość od marki Ecoperla to dobry pomysł na oczyszczanie wody w mieszkaniach w bloku.

Jeśli jakość wody jest stosunkowo dobra, to Ecoperla Slimline POU sprawdzi się również u użytkowników, którzy chcą dopasować smak i zapach wody do potrzeb, bez utraty cennych minerałów, jednak nie chcą przeznaczać dużych kwot na zakup nowoczesnych, zaawansowanych filtrów kuchennych (na przykład Ecoperla Profine Zero).

Jak już wspomnieliśmy wyżej, Ecoperla Slimline POU będzie dobrym dopełnieniem stacji uzdatniania wody na cały dom. Jeśli na przykład w gospodarstwie pracuje już zmiękczacz wody, nie zawsze istnieje konieczność zakładania dodatkowo systemu odwróconej osmozy. W wielu przypadkach wystarczające efekty zapewni system ultrafiltracji.

Stylowa wylewka w zestawie

W zestawie z Ecoperla Slimline POU znajdziemy wylewkę, która będzie stanowiła miejsce poboru filtrowanej wody. Projektanci wiedzieli, że kranik będzie elementem kuchni wykończonych w różnym stylu. Z tego powodu postawili na prostą, nowoczesną formę.

Wnętrze kranika zostało wyłożone plastikową wkładką, która zabezpiecza filtrowaną wodę przed kontaktem z metalowymi częściami.

Wylewkę użytkownicy najczęściej umieszczają na blacie lub wmontowują ją w zlew. Pobór wody jest dość szybki – nie trzeba długo czekać na napełnienie szklanki bądź większego naczynia.

Niebywale prosty montaż

Nie bez powodu o Ecoperla Slimline POU mówi się, że to prosty sposób na smaczną wodę. Tą tezę można bez żadnego zastanowienia odnieść do procesu montażu, który zajmuje chwilę.

Nowość od Ecoperli została naszpikowana w rozwiązania maksymalnie ułatwiające instalację i późniejszy serwis. Wśród najważniejszych elementów można wymienić szybkozłącza, dzięki którym złożenie całego zestawu jest bardzo łatwe. Te części pełnią też funkcję zabezpieczającą przed możliwością wystąpienia wycieku.

W zestawie wraz z Ecoperla Slimline POU znajdziemy wszelkie akcesoria montażowe i dokładną instrukcję obsługi.

Kiedy i jak serwisować?

Ultrafiltracja Ecoperla Slimline POU jest równie prosta w serwisie, co w montażu.

Wymiana wkładów jest naprawdę łatwa i szybka. Nie trzeba zakręcać dopływu wody do urządzenia przed wymianą. Ecoperla Slimline POU posiada automatyczny zawór zwrotny. Z kolei wkłady zostały wyposażone w obrotową blokadę. Wystarczy jednym ruchem wykręcić zużyte wkłady i zamontować w ich miejsce nowe.

Wkłady zaprojektowanie specjalnie do ultrafiltracji Ecoperla Slimline POU cechują się bardzo dużą wytrzymałością. Należy je wymienić na nowe raz w roku lub po przefiltrowaniu 2000 litrów wody. W większości filtrów kuchennych należy wymieniać te komponenty co pół roku – można więc uznać wkłady Ecoperla Slimline POU za szczególnie trwałe.

Pielęgnacja Ecoperla Slimline POU

W przypadku ultrafiltracji Ecoperla Slimline POU rekomendowana jest coroczna pielęgnacja urządzenia tuż przed wymianą wkładów na nowe. Wszystko w celu zachowania wysokiej higieny i bezpieczeństwa filtracji.

Raz na 12 miesięcy zaleca się zdezynfekować filtr kuchenny za pomocą płynu o wysokim stężeniu aktywnego chloru. Bardzo wygodnym do stosowania preparatem jest Ecoperla Antibacter.

Ecoperla Antibacter to płyn zamknięty w opakowaniu, w którym ilość została odmierzona idealnie do jednego zastosowania. Preparatu nie trzeba przechowywać - wystarczy użyć i zutylizować fiolkę.

Skład Ecoperla Antibacter sprawia, że system ultrafiltracji zostanie dokładnie oczyszczony od wewnątrz, łącznie z wężykami, złączami aż po wylewkę, a urządzenie zostanie zabezpieczone przed mikroorganizmami na kolejny rok.

Filtr kuchenny, który spełni swoją funkcję

Decydując się na ultrafiltrację Ecoperla Slimline POU możemy mieć pewność, że inwestujemy w urządzenie wykonane w Europie z naprawdę dobrych komponentów. W końcu ten filtr kuchenny to już kolejny produkt stworzony w kooperacji z Erie Water Treatment. Jeśli więc w domu istnieje potrzeba jedynie doszlifowania parametrów wody lub nie ma miejsca na większy system, Ecoperla Slimline POU powinno być satysfakcjonującym rozwiązaniem.

Potrzebujesz więcej informacji? Zajrzyj na stronę produktową Ecoperla Slimline POU.

Komentarze do wpisu (0)

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl