Producenci
Promocje
Filtr Cintroclear UF 500
Filtr Cintroclear UF 500
3 200,00 zł 1 999,00 zł
Membrana Filmtec 100 GPD
Membrana Filmtec 100 GPD
300,90 zł 225,00 zł
szt.
Osłona żarnika do lampy TMA V120/AM1
Osłona żarnika do lampy TMA V120/AM1
325,00 zł 311,00 zł
szt.
Wkład liniowy mechaniczny wstępny Green Filter
Wkład liniowy mechaniczny wstępny Green Filter
52,60 zł 37,80 zł
szt.
Wkład harmonijkowy Green Filter 10"
Wkład harmonijkowy Green Filter 10"
29,00 zł 22,50 zł
Filtr Cintropur NW 62
Filtr Cintropur NW 62
1 658,00 zł 1 229,00 zł
szt.
Wkład węglowy Green Filter 10"
Wkład węglowy Green Filter 10"
33,00 zł 23,90 zł
szt.
Wkład piankowy Slim 20"
Wkład piankowy Slim 20"
19,50 zł 14,20 zł
Osłona żarnika do lampy TMA V10
Osłona żarnika do lampy TMA V10
99,00 zł 93,00 zł
szt.
Produkt dnia
Filtr Puricom CP-2
Filtr Puricom CP-2
265,00 zł
szt.
Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero
Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero
3 490,00 zł
szt.
Lampa Cintropur 4100
Lampa Cintropur 4100
2 129,00 zł

Woda alkaliczna - fakty i mity

0

Woda pitna – dlaczego jej skład jest istotny?

Wraz z rozwojem trendu na zdrowy tryb życia coraz częściej podejmuje się w dyskusji kwestię wody pitnej, jej składników analitycznych i wpływu na samopoczucie człowieka. Grono zwolenników w błyskawicznym tempie zyskuje woda alkaliczna. Co kryje się za tym stwierdzeniem? Jak uzyskać wodę o dobroczynnym odczynie pH? Czy rzeczywiście posiada właściwości prozdrowotne?

Aby zrozumieć istotę i wpływ wody alkalicznej na stan naszego zdrowia i samopoczucia, należy przede wszystkim zapoznać się z zagadnieniem skali aktywności jonów hydroniowych, powszechnie zwanej wskaźnikiem pH. Skala pH umożliwia określenie odczynu roztworu wodnego:

  • 0 – 6,9 – odczyn kwaśny
  • 7 – odczyn neutralny
  • 7,1 – 14 – odczyn zasadowy

Równowaga kwasowo-zasadowa to dla zdrowia kwestia równie kluczowa, jak utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Norma dla pH ludzkiej krwi mieści się w przedziale 7,1 – 7,4, a każdy wynik poniżej lub powyżej tych wartości może oznaczać zagrożenie dla zdrowia, a w skrajnych przypadkach także życia człowieka. Nieodpowiednia dieta, nałogi i stres sprzyjają zjawisku zakwaszenia organizmu. Wśród najczęściej spożywanych składników, które znacznie obniżają poziom naszego pH wymienić można: czerwone mięso, alkohol i nikotynę, tłuszcze, kawę i herbatę, a także nabiał, pieczywo i napoje słodkie. Właśnie te ostatnie wskazywane są jako jedna z najczęstszych słabości naszej codziennej diety, a zastąpienie ich wodą – zwłaszcza tą o odpowiednim wskaźniku pH – jest w stanie znacząco poprawić nasze samopoczucie, a dodatkowo korzystnie wpłynąć na zdrowie.

Woda alkaliczna, zwana także żywą wodą, cechuje się wysoką zawartością minerałów i wskaźnikiem pH powyżej wartości 7,5. Jej zwolennicy chwalą sobie jej właściwości prozdrowotne, a liczne wyniki badań z całą pewnością potwierdzają wiele z tych opinii. Na temat wody alkalicznej usłyszeć można jednak równie wiele twierdzeń, które mijają się z prawdą, a także takich, których nie udało się zweryfikować za pomocą przeprowadzonych dotychczas eksperymentów. Nie daj się dłużej nabijać w butelkę – poznaj fakty i mity o wodzie alkalicznej.

Woda alkaliczna ma korzystny wpływ na zdrowie.

✓FAKT

Aż 80% dorosłych polaków okresowo bądź przewlekle boryka się z objawami zakwaszenia organizmu. Długotrwałe zakwaszenie sprzyja rozwojowi licznych chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i zwyrodnienie stawów, w okresowej formie najczęściej objawia się poprzez problemy trawienne, bóle mięśni, opuchliznę spowodowaną zatrzymywaniem wody w organizmie i ogólne osłabienie odporności organizmu, a także pogorszenie samopoczucia. Spożywanie wody alkalicznej podwyższa poziom pH krwi, pomaga więc w leczeniu objawów i zapobieganiu zakwaszenia organizmu.

Woda alkaliczna ma właściwości odchudzające.

✗MIT

Woda alkaliczna może wspomagać utratę wagi, nie oznacza to jednak, że ma właściwości odchudzające. Jednym z objawów zakwaszenia jest zatrzymywanie w organizmie znacznej ilości płynów. Efektem tego procesu jest znane powszechnie wrażenie „opuchlizny” całego ciała, a także zwiększenie jego masy.

Woda alkaliczna ma korzystny wpływ na urodę.

✓FAKT

Badania dowodzą, że zakwaszenie organizmu przyspiesza proces starzenia się komórek ciała. Pijąc wodę alkaliczną utrzymasz pH organizmu na odpowiednim poziomie, naturalnie spowalniając proces starzenia. Woda alkaliczna zawiera ponadto minerały niezbędne dla korzystnego wyglądu nie tylko skóry, ale także włosów i paznokci.

Woda alkaliczna wzmacnia kości.

✓FAKT

Korzystny wpływ wody alkalicznej na układ kostny jest wynikiem jej wysokiego nasycenia minerałami wapnia. Znaczny niedobór tego składnika sprzyja złamaniom kości, dodatkowo osłabiając także zęby. Prawidłowe dla dorosłego człowieka stężenie wapni we krwi to o 2,1–2,6 mmol/l, u znacznej części badanych obserwuje się jednak objawy jego niedoboru.

Woda alkaliczna leczy raka.

✗MIT

Badania nad zachowaniem komórek nowotworowych wykazały, że zasadowe środowisko sprzyja ich umieralności. Nie oznacza to jednak, że żywa woda jest lekarstwem na raka, choć jej spożycie może stać się elementem wspomagającym właściwą terapię. Badania mające potwierdzić bądź obalić tezę o tym, że utrzymanie zasadowego pH organizmu może zapobiegać rozwojowi komórek nowotworowych prowadzone są obecnie w ramach kilkunastu instytutów medycznych.

Woda alkaliczna jest bezpieczna.

✓FAKT

Spożycie wody alkalicznej jest bezpieczne, a w wielu przypadkach także wskazane. Mimo wszystko nie oznacza to, że żywa woda polecana jest wszystkim. Spożycie dużej ilości substancji o odczynie zasadowym jest niewskazane np. w przypadku chorób nerek.

Nie stać mnie na żywą wodę.

✗MIT

Woda alkaliczna już dawno przestała być towarem luksusowym. Aby cieszyć się prozdrowotnymi właściwościami żywej wody, nie musisz już nadwyrężać domowego budżetu. Istnieje kilka sposobów osiągnięcia wody o odpowiednich parametrach w zaciszu własnego domu, przy użyciu racjonalnych środków finansowych. Oto kilka z nich:

Saszetki alkalizujące

Saszetki mineralizujące i alkalizujące wodę to szybki sposób na uzyskanie ograniczonej ilości żywej wody. Nadają się do użycia z wodą mineralną i kranową, a niewielkie opakowanie znacząco wpływa na komfort użytkowania środka i pozwala zabrać go ze sobą wszędzie. Sposób ten polecany jest dla osób, które wodę spożywają przede wszystkim poza domem.

Woda butelkowana

Coraz szersza oferta butelkowanej wody alkalicznej zmusiła jej producentów do zaostrzenia polityki cenowej. Efekt tej sytuacji cieszy oczywiście klientów, znacznie ułatwiając dostęp do tego źródła żywej wody.

Dzbanek alkalizujący

Dzbanek alkalizujący to niedrogi i skuteczny sposób na wytworzenie większej ilości wody alkalicznej. Urządzenia te (wyglądem przypominające znaną formę dzbanków filtracyjnych) są dość wydajne, a prosta konstrukcja umożliwia użytkownikowi szybką wymianę wkładu.

Wkład rewitalizujący wodę

Domowy dostęp do wody alkalicznej stał się znacznie tańszy wraz z pojawieniem się liniowego wkładu rewitalizującego wodę. Wkład Ecoperla Elixir przeznaczony do kuchennych systemów filtracyjnych wzbogaca wodę w niezbędne minerały i podnosi jej pH, a dodatkowo obniża także potencjał Redox, odpowiedzialny za trudności z przyswajaniem płynów.

Komentarze do wpisu (0)

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl