Producenci
Promocje
Zbiornik do osmozy 6,8 litra
Zbiornik do osmozy 6,8 litra
289,00 zł 199,00 zł
szt.
Odwrócona osmoza Puricom Hidrosalud Pump
Odwrócona osmoza Puricom Hidrosalud Pump
1 126,00 zł 1 090,00 zł
Wkład piankowy Green Filter 10"
Wkład piankowy Green Filter 10"
9,50 zł 6,50 zł
Membrana Filmtec 100 GPD
Membrana Filmtec 100 GPD
300,90 zł 225,00 zł
szt.
Wylewka Puricom Hike Metal Free
Wylewka Puricom Hike Metal Free
335,00 zł 299,00 zł
szt.
Wkład piankowy Slim 20"
Wkład piankowy Slim 20"
19,50 zł 14,20 zł
Filtr Cintropur NW 32
Filtr Cintropur NW 32
540,00 zł 349,00 zł
szt.
Filtr Cintropur NW 800
Filtr Cintropur NW 800
1 579,00 zł 1 375,00 zł
szt.
Osłona żarnika do lampy TMA V25/V25LA/V40/V80
Osłona żarnika do lampy TMA V25/V25LA/V40/V80
169,00 zł 165,00 zł
szt.
Produkt dnia
Filtr Puricom CP-2
Filtr Puricom CP-2
265,00 zł 239,00 zł
szt.
Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero
Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero
3 490,00 zł
szt.
Lampa Cintropur 4100
Lampa Cintropur 4100
2 129,00 zł

Kolumna węglowa czy filtr narurowy? Wybór jest prosty!

0

Zanieczyszczenia usuwane przez węgiel

Popularne filtry z węglem aktywnym znane są przede wszystkim ze swej skuteczności w usuwaniu chloru. To jednak niejedyne zanieczyszczenie, z którym poradzi sobie węgiel – ten rodzaj medium filtracyjnego usuwa także związki organiczne, pestycydy i herbicydy, metale ciężkie i elementy mechaniczne, takie jak piasek lub drobne cząstki korozji.

Dwa rodzaje filtrów z węglem aktywnym

Węgiel aktywny z powodzeniem wykorzystywany jest w dwóch rodzajach filtrów do wody. Pierwszy z nich to filtry narurowe – korpusy przeznaczone do zastosowania pojedynczego, możliwe także do szeregowego montażu jako wspólny system filtrów. Drugi, to zyskujące popularność kolumny węglowe – wszechstronne i funkcjonalne urządzenia, które za pomocą naturalnego medium filtracyjnego pozwalają na redukcję poziomu wielu zanieczyszczeń jednocześnie.

Prosty filtr narurowy

Filtry narurowe znajdują swoje zastosowanie wyłącznie w gospodarstwach domowych, w których woda w instalacji wymaga przede wszystkim poprawy walorów organoleptycznych, tzn. smaku, zapachu i stopnia jej mętności. Korpusy narurowe nie należą do najbardziej wydajnych rozwiązań, a użyty w nich węgiel nie daje się zregenerować. Wkład powinno się wymieniać maksymalnie co sześć miesięcy, aby mieć pewność, że filtracja nie straciła na skuteczności.

Profesjonalna kolumna węglowa

Zdecydowanie bardziej wszechstronnym rozwiązaniem okazuje się być kolumna węglowa. Znaczna ilość złoża w butli pozwala na niezwykle dokładną i wydajną metodę filtracji zarówno w ramach gospodarstw domowych, jak i w przemyśle. Woda uzdatniona tą metodą pozbawiona jest niekorzystnych walorów smakowych i zapachowych, pozostaje ponadto krystalicznie czysta. Kolumny węglowe są w stanie dodatkowo zredukować twardość wody w instalacji.

Profesjonalne kolumny węglowe wykorzystują złoże najwyższej jakości – najlepsi producenci wybierają węgiel kokosowy. Pozwala on na maksymalizację wydajności filtra, jednocześnie nie zwiększając kosztów jego eksploatacji. Warto zwrócić uwagę na spadki ciśnienia towarzyszące instalacji z kolumną węglową – są one znacznie mniejsze, niż w przypadku tradycyjnych filtrów narurowych. Dodatkowo, silnym argumentem na korzyść filtrów kolumnowych okazuje się być koszt złoża przy jego wymianie: wkład z węglem kokosowym ma znacznie wyższą cenę, niż analogiczna ilość złoża zakupiona w worku.

Dlaczego kolumny węglowe są lepsze od filtrów narurowych?

W porównaniu dwóch rodzajów filtrów węglowych, kolumny wypadają zdecydowanie korzystniej. Różnica w osiągach tym bardziej pogłębia się, jeżeli nasz wybór padnie na nowoczesną kolumnę renomowanej marki. Seria Ecoperla Carbotower, jako jedno z najpopularniejszych urządzeń węglowych wybieranych w Polsce, cechuje się doskonale dobranymi parametrami, złożem najwyższej jakości i praktycznie zerowymi spadkami ciśnienia. Węgiel kokosowy wykorzystany w urządzeniu charakteryzuje się najwyższą możliwą wydajnością: jego wymiana nastąpić powinna dopiero po dwóch latach od zakupu kolumny.

Komentarze do wpisu (0)

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl