Producenci
Promocje
Zestaw Green Filter do osmozy Puricom Magma/Sintra
Zestaw Green Filter do osmozy Puricom Magma/Sintra
199,00 zł 169,00 zł
szt.
Odwrócona osmoza Puricom Binature
Odwrócona osmoza Puricom Binature
4 335,00 zł 3 999,00 zł
szt.
Wkład liniowy węglowy Green Filter
Wkład liniowy węglowy Green Filter
36,00 zł 26,30 zł
szt.
Wkład piankowy Green Filter 10"
Wkład piankowy Green Filter 10"
9,50 zł 6,50 zł
Lampa Sterilight S2Q-PA
Lampa Sterilight S2Q-PA
1 199,00 zł 1 019,00 zł
szt.
Lampa Sterilight S8Q-PA
Lampa Sterilight S8Q-PA
1 899,00 zł 1 690,00 zł
szt.
Filtr Cintropur NW 500 TE
Filtr Cintropur NW 500 TE
1 741,00 zł 1 299,00 zł
szt.
Filtr Cintroclear UF 400
Filtr Cintroclear UF 400
1 810,00 zł 1 350,00 zł
Membrana Green Filter 75 GPD
Membrana Green Filter 75 GPD
149,00 zł 111,90 zł
szt.
Lampa TMA V10
Lampa TMA V10
799,00 zł 776,00 zł
szt.
Produkt dnia
Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero
Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero
3 490,00 zł
szt.

Kolumna węglowa czy filtr narurowy? Wybór jest prosty!

0

Zanieczyszczenia usuwane przez węgiel

Popularne filtry z węglem aktywnym znane są przede wszystkim ze swej skuteczności w usuwaniu chloru. To jednak niejedyne zanieczyszczenie, z którym poradzi sobie węgiel – ten rodzaj medium filtracyjnego usuwa także związki organiczne, pestycydy i herbicydy, metale ciężkie i elementy mechaniczne, takie jak piasek lub drobne cząstki korozji.

Dwa rodzaje filtrów z węglem aktywnym

Węgiel aktywny z powodzeniem wykorzystywany jest w dwóch rodzajach filtrów do wody. Pierwszy z nich to filtry narurowe – korpusy przeznaczone do zastosowania pojedynczego, możliwe także do szeregowego montażu jako wspólny system filtrów. Drugi, to zyskujące popularność kolumny węglowe – wszechstronne i funkcjonalne urządzenia, które za pomocą naturalnego medium filtracyjnego pozwalają na redukcję poziomu wielu zanieczyszczeń jednocześnie.

Prosty filtr narurowy

Filtry narurowe znajdują swoje zastosowanie wyłącznie w gospodarstwach domowych, w których woda w instalacji wymaga przede wszystkim poprawy walorów organoleptycznych, tzn. smaku, zapachu i stopnia jej mętności. Korpusy narurowe nie należą do najbardziej wydajnych rozwiązań, a użyty w nich węgiel nie daje się zregenerować. Wkład powinno się wymieniać maksymalnie co sześć miesięcy, aby mieć pewność, że filtracja nie straciła na skuteczności.

Profesjonalna kolumna węglowa

Zdecydowanie bardziej wszechstronnym rozwiązaniem okazuje się być kolumna węglowa. Znaczna ilość złoża w butli pozwala na niezwykle dokładną i wydajną metodę filtracji zarówno w ramach gospodarstw domowych, jak i w przemyśle. Woda uzdatniona tą metodą pozbawiona jest niekorzystnych walorów smakowych i zapachowych, pozostaje ponadto krystalicznie czysta. Kolumny węglowe są w stanie dodatkowo zredukować twardość wody w instalacji.

Profesjonalne kolumny węglowe wykorzystują złoże najwyższej jakości – najlepsi producenci wybierają węgiel kokosowy. Pozwala on na maksymalizację wydajności filtra, jednocześnie nie zwiększając kosztów jego eksploatacji. Warto zwrócić uwagę na spadki ciśnienia towarzyszące instalacji z kolumną węglową – są one znacznie mniejsze, niż w przypadku tradycyjnych filtrów narurowych. Dodatkowo, silnym argumentem na korzyść filtrów kolumnowych okazuje się być koszt złoża przy jego wymianie: wkład z węglem kokosowym ma znacznie wyższą cenę, niż analogiczna ilość złoża zakupiona w worku.

Dlaczego kolumny węglowe są lepsze od filtrów narurowych?

W porównaniu dwóch rodzajów filtrów węglowych, kolumny wypadają zdecydowanie korzystniej. Różnica w osiągach tym bardziej pogłębia się, jeżeli nasz wybór padnie na nowoczesną kolumnę renomowanej marki. Seria Ecoperla Carbotower, jako jedno z najpopularniejszych urządzeń węglowych wybieranych w Polsce, cechuje się doskonale dobranymi parametrami, złożem najwyższej jakości i praktycznie zerowymi spadkami ciśnienia. Węgiel kokosowy wykorzystany w urządzeniu charakteryzuje się najwyższą możliwą wydajnością: jego wymiana nastąpić powinna dopiero po dwóch latach od zakupu kolumny.

Komentarze do wpisu (0)

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl