Producenci
Promocje
Filtr Cintropur NW 25 TE
Filtr Cintropur NW 25 TE
468,00 zł 399,00 zł
szt.
Wylewka Puricom Robin Metal Free
Wylewka Puricom Robin Metal Free
355,00 zł 319,00 zł
szt.
Osłona żarnika do lampy TMA V12
Osłona żarnika do lampy TMA V12
119,00 zł 115,00 zł
szt.
Wkład liniowy bioceramiczny Green Filter
Wkład liniowy bioceramiczny Green Filter
129,00 zł 95,00 zł
szt.
Filtr Cintropur NW 650
Filtr Cintropur NW 650
1 955,00 zł 1 295,00 zł
szt.
Lampa Sterilight S12Q-PA
Lampa Sterilight S12Q-PA
2 580,00 zł 2 285,00 zł
szt.
Wylewka Puricom Osaka
Wylewka Puricom Osaka
179,00 zł 165,00 zł
szt.
Filtr Cintropur NW 75
Filtr Cintropur NW 75
1 731,00 zł 1 399,00 zł
szt.
Zbiornik do osmozy 16 litrów
Zbiornik do osmozy 16 litrów
309,00 zł 215,00 zł
szt.
Zestaw Green Filter do filtra FT-Line 3
Zestaw Green Filter do filtra FT-Line 3
211,00 zł 205,00 zł
szt.
Produkt dnia
Filtr Puricom CP-2
Filtr Puricom CP-2
265,00 zł
szt.
Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero
Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero
3 490,00 zł
szt.
Lampa Cintropur 4100
Lampa Cintropur 4100
2 129,00 zł

Jak wybrać filtr mechaniczny?

0

Standardowe filtry mechaniczne

Powszechnie znane i najczęściej wykorzystywane wkłady mechaniczne to klosze z tworzywa sztucznego, które swoją funkcjonalność zawdzięczają zastosowanemu wkładowi. Do usuwania cząstek stałych przeznaczone są wkłady sznurkowe, siatkowe, piankowe i harmonijkowe. Niektórzy producenci oferują ponadto wkłady mechaniczne wzbogacone o blok węglowy. Filtry mechaniczne charakteryzują się określoną średnicą przyłącza, wybieraną w oparciu o budowę instalacji. Wkłady różnią się od siebie mikronażem i odpowiadają za usuwanie cząstek zróżnicowanej wielkości. Większość filtrów narurowych dostępnych na rynku cechuje standardowa budowa oparta o płaską uszczelkę - np. seria SX włoskiego producenta Atlas Filtri. W urządzeniach tego typu możliwe jest wykorzystanie dowolnego wkładu o tej samej konstrukcji. Inne filtry narurowe - np. Atlas Filtri z serii BX (konstrukcja z podwójną uszczelką) - wymagają dedykowanych wkładów, które nie przekraczają jednak kosztem tradycyjnych produktów z płaską uszczelką, zapewniając przy tym zwiększoną szczelność filtracji i wygodę użytkowania.

Filtry narurowe z wirówką

Niektórzy producenci zrezygnowali z tradycyjnych wkładów filtracyjnych na koszt innych, równie skutecznych rozwiązań. W produktach marki Cintropur do filtracji mechanicznej wykorzystuje się specjalne poliestrowe rękawy filtracyjne, wśród których dostępny jest zróżnicowany mikronaż do wyboru. Dodatkowym aspektem, który znacznie wyróżnia te produkty na tle konkurencji, jest wbudowana wirówka, mająca na celu regularne strącanie zanieczyszczeń mechanicznych w dół klosza przy pomocy siły odśrodkowej. Działanie to znacznie wydłuża żywotność filtra, a zastosowanie przezroczystej obudowy pozwala na samodzielną kontrolę stopnia zanieczyszczeń.

Filtry z systemem płukania wstecznego

Zupełnie rewolucyjną technologią, zwłaszcza dla instalacji o dużych przepływach, okazały się samopłuczące filtry mechaniczne. Przykładem urządzenia tego typu jest Atlas Filtri Hydra, której wydajność i długa żywotność znacznie przekraczają możliwości produktów substytucyjnych. Filtr tego typu nie wymaga dodatkowych inwestycji, bo zainstalowany wkład rewitalizowany jest za pomocą wstecznego strumienia wody. Filtry typu Hydra stosowane są zarówno w gospodarstwach domowych jak i zastosowaniach przemysłowych, a wyposażone mogą być w dodatkowe funkcjonalności, takie jak manometr, automat czasowy do płukania wstecznego lub obrotowe przyłącze. Filtr jest ponadto dostępny w wersji do wody ciepłej.

Kolumny filtracyjne

Coraz częściej w miejsce filtrów mechanicznych wybiera się jednak kolumny filtracyjne, które okazują się znacznie wydajniejszym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem problemów z zanieczyszczeniami stałymi. Koszt zakupu kolumny rzadko przekracza 1000zł, a żywotność tego typu urządzeń to zwykle od kilku do kilkunastu lat. Kolumny sedymentacyjne oczyszczają wodę dokładniej niż narurowe filtry mechaniczne, będąc przy tym urządzeniami niemal bezobsługowymi. W stacjach tego typu nie istnieje konieczność wymiany wkładów, a jedynie regularnego płukania złoża strumieniem bieżącej wody. Dla gospodarstw domowych różnej wielkości dopasowuje się butle o zróżnicowanej pojemności - ceniony filtr Ecoperla Sedimentower dostępny jest w trzech rozmiarach: S, M i L.

Komentarze do wpisu (0)

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl