Producenci
Promocje
Filtr Ecoperla Slimline POU
Filtr Ecoperla Slimline POU
1 200,00 zł 999,00 zł
szt.
Filtr Cintropur NW 500 TE
Filtr Cintropur NW 500 TE
1 741,00 zł 1 329,00 zł
szt.
Filtr Cintropur NW 25
Filtr Cintropur NW 25
370,00 zł 224,00 zł
Filtr Cintropur NW 340
Filtr Cintropur NW 340
819,00 zł 616,00 zł
szt.
Membrana Filmtec 50 GPD
Membrana Filmtec 50 GPD
254,50 zł 185,00 zł
szt.
Wylewka Puricom Hike Metal Free
Wylewka Puricom Hike Metal Free
335,00 zł 299,00 zł
szt.
Filtr Cintropur NW 650
Filtr Cintropur NW 650
1 955,00 zł 1 359,00 zł
szt.
Membrana Filmtec 75 GPD
Membrana Filmtec 75 GPD
282,00 zł 205,00 zł
szt.
Zestaw Green Filter do osmozy Puricom Magma/Sintra
Zestaw Green Filter do osmozy Puricom Magma/Sintra
199,00 zł 169,00 zł
szt.
Wkład sznurkowy Green Filter 10"
Wkład sznurkowy Green Filter 10"
12,70 zł 11,50 zł
Produkt dnia
Filtr Puricom CP-2
Filtr Puricom CP-2
265,00 zł
szt.
Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero
Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero
3 490,00 zł
szt.
Lampa Cintropur 4100
Lampa Cintropur 4100
2 129,00 zł
szt.

Ecoperla Antidotum i Ecoperla Antibacter - nowości, które warto znać

1

Każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że właściwie wszystkie urządzenia, z których korzystamy powinny być w odpowiedni sposób konserwowane oraz czyszczone. Te działania nie są zazwyczaj wymagane przez producenta, jednak ich podjęcie daje pozytywne efekty w postaci dłuższego czasu prawidłowej eksploatacji. Marka Ecoperla zaproponowała coś specjalnego dla tych, którzy chcą zadbać o swoje urządzenia do filtracji wody.

Już od początku września w renomowanych sklepach internetowych oraz stacjonarnych oferujących rozwiązania w filtracji wody można dostać dwie nowości od marki Ecoperla. Tym razem są to rozwiązania dla osób, które już posiadają filtry do wody i chcą zadbać o ich stan.

Co się dzieje podczas eksploatacji urządzeń filtracyjnych?

Jeśli decydujemy się na zakup stacji uzdatniania wody, to oznacza jedno - z pewnością zależy nam na poprawie jakości użytkowanej wody. Woda, która podlega filtracji zawiera w sobie jednak pewne substancje, które z czasem mogą osadzać się na filtrach zmniejszając ich wydajność.

Tak na przykład jest z żelazem w wodzie w przypadku zmiękczaczy wody.

Złoże jonowymienne w zmiękczaczach wody doskonale radzi sobie z usuwaniem żelaza i innych metali ciężkich z wody. Jego przeznaczeniem jest jednak wymiana jonów sodu na jony wapnia i magnezu w celu redukcji stopnia twardości wody. Cząsteczki żelaza nie podlegają wymianie jonowej, po prostu zatrzymują się na złożu zalepiając je. Przez to żywica zmiękczająca wodę traci swoje właściwości i trzeba ją częściej wymieniać.

Innym problemem, który pojawia się po dłuższej eksploatacji stacji uzdatniania wody jest prawdopodobieństwo występowania mikroorganizmów wewnątrz urządzeń.

Na przykład wsypując sól tabletkowaną do zmiękczacza wody, do środka mogą przedostawać się niewidoczne dla oka zanieczyszczenia sprzyjające rozwojowi bakterii. Warto temu zapobiegać i przeprowadzać profilaktyczną dezynfekcję.

W dodatku warto wspomnieć, że producenci systemów odwróconej osmozy sami zalecają coroczną dezynfekcję całego urządzenia, ponieważ zanieczyszczenia mogą zatrzymywać się w wężykach czy zbiorniku magazynującym tworząc idealne środowisko do rozwoju bakterii.

Właśnie na takie problemy swoje rozwiązanie zaproponowała marka Ecoperla.

Na żelazo w zmiękczaczach wody Ecoperla Antidotum

Żelazo i mangan to substancje, które zawsze znajdują się w wodzie, niezależnie od tego, czy to woda z wodociągu, czy ze studni. Już przy niewielkich ilościach (ledwie ponad 0,05 mg/l) żelazo zaczyna odkładać się na żywicy jonowymiennej zmniejszając jej wydajność. W ciągu roku żelaza na złożu może zebrać się dość dużo.

Sytuacja przyjmuje jeszcze większą skalę, jeśli żelazo i mangan w wodzie są przekroczone.

W dodatku w przypadku wody wodociągowej większe ilości metali ciężkich mogą przedostawać się na złoże filtracyjne w trakcie awarii lub konserwacji instalacji w budynku.

Aby żywica jonowymienna mogła pracować wydajnie i długo, a żelazo nie odkładało się tak na jej cząsteczkach, warto zastosować granulat Ecoperla Antidotum.

Ecoperla Antidotum to środek jednorazowego użytku, który zaraz po aplikacji do studni zmiękczacza wody i wywołaniu regeneracji wymuszonej, zaczyna usuwać cząstki żelaza ze złoża filtracyjnego. Oprócz tego pełni funkcję zabezpieczającą żywicę przed metalami ciężkimi.

Wystarczy go zastosować raz na rok, by mieć realny wpływ na obniżenie kosztów użytkowania swojego zmiękczacza wody.

Na dezynfekcję Ecoperla Antibacter

Ecoperla Antibacter to z kolei płyn w opakowaniu jednokrotnego użytku przeznaczony do dezynfekcji różnych rodzajów systemów uzdatniania wody.

O tym, kiedy się przydaje napisaliśmy wyżej. W szczególności warto zastosować Ecoperla Antibacter, kiedy już doszło do skażenia instalacji bakteriami, a woda nadal była filtrowana oraz gdy pomimo wymiany wkładów, woda z odwróconej osmozy nadal dziwnie smakuje i pachnie.

Duża zawartość aktywnego chloru w Ecoperla Antibacter pozwala na szybką, profilaktyczną dezynfekcję urządzenia. Dzięki stosowaniu tego preparatu możemy mieć pewność, że filtracja wody przebiega w sposób higieniczny, a sama woda jest bezpieczna dla zdrowia.

Jak właściwie działa Ecoperla Antibacter? Wszystko zależy od rodzaju urządzenia. Przy systemach odwróconej osmozy Ecoperla Antibacter należy używać zgodnie z zaleceniami przedstawionymi w instrukcji obsługi urządzenia. Jeśli chodzi natomiast o zmiękczacze wody, to płyn należy zaaplikować do studni koło zbiornika na sól regeneracyjną. Odczekać 10 minut i uruchomić regenerację.

Kilka argumentów, dlaczego warto stosować

Właściwie wszystkie informacje zawarte w artykule obrazują, co się dzieje z urządzeniami w trakcie eksploatacji oraz w jaki sposób warto je pielęgnować, by jak najdłużej działały prawidłowo, higienicznie i zapewniały wodę w pełni bezpieczną dla zdrowia.

Z pewnością ważną i zachęcającą kwestią jest cena. Kwota około 25 złotych wydana co rok na konserwację to niewiele za korzyści, które otrzymuje się w zamian.

Eksperci Ecoperla dobrze przemyśleli sam wygląd oraz funkcjonalność oferowanych preparatów. Nie trzeba ich odmierzać, wczytywać się w skomplikowane instrukcje zastosowania, czy przechowywać do kolejnego użycia. Fiolki są jednorazowe, proste i higieniczne w użyciu. Praktycznie nie ma szans na to, aby środek przedostał się na ręce podczas dozowania.

Oba preparaty stosuje się tylko raz na 12 miesięcy. Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter można aplikować naprzemiennie co 6 miesięcy w przypadku zmiękczaczy wody. Dzięki temu uzyskuje się najlepsze efekty pielęgnacji urządzenia.

Komentarze do wpisu (1)

27 stycznia 2019

Mam zmiękczacz wody już od jakiegoś czasu, ale do tej pory nie zajmowałem się pielęgnacją. Ten artykuł uświadomił mi jak to jest potrzebne. Jeszcze nie stosowałem Ecoperla Antibacter i Ecoperla Antidotum, ale mam nadzieję, że są tak proste w stosowaniu jak piszą.

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl