Producenci
Promocje
Lampa Viqua Sterilight S2Q-PA
Lampa Viqua Sterilight S2Q-PA
1 199,00 zł 1 019,00 zł
szt.
Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott
Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott
119,00 zł 99,00 zł
szt.
Lampa Viqua Sterilight VH410
Lampa Viqua Sterilight VH410
2 580,00 zł 2 285,00 zł
szt.
Filtr Cintropur NW 650
Filtr Cintropur NW 650
1 820,00 zł 1 359,00 zł
szt.
Filtr Cintropur NW 500
Filtr Cintropur NW 500
1 680,00 zł 1 279,00 zł
szt.
Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero
Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero
4 190,00 zł 3 890,00 zł
szt.
Filtr Cintropur NW 800
Filtr Cintropur NW 800
1 955,00 zł 1 569,00 zł
szt.
Lampa Viqua Sterilight S8Q-PA
Lampa Viqua Sterilight S8Q-PA
1 899,00 zł 1 690,00 zł
szt.
Filtr Cintropur NW 500 TE
Filtr Cintropur NW 500 TE
1 741,00 zł 1 329,00 zł
szt.
Lampa Viqua Sterilight S5Q-PA
Lampa Viqua Sterilight S5Q-PA
1 350,00 zł 1 145,00 zł
szt.
Produkt dnia
Filtr Puricom CP-2
Filtr Puricom CP-2
265,00 zł
szt.
Lampa Cintropur 4100
Lampa Cintropur 4100
2 129,00 zł
szt.

Prosty sposób na smaczną wodę? Ultrafiltracja Ecoperla Slimline POU

11

Właściwości wody spożywczej to kwestia bardzo indywidualna dla każdego ujęcia. Są miejsca, w których kranówkę pije się chętnie, jednak w innych użytkowników może zniechęcać smak i zapach wody. Dziś zaprezentujemy prosty sposób na pozyskanie smacznej wody spożywczej, która spełni wymagania całej rodziny!

Jakość wody pitnej ma kluczowe znaczenie, dlatego użytkownicy z największą rozwagą wybierają jej źródło pozyskiwania. Wiele inicjatyw i instytucji zachęca do spożywania wody prosto z kranu. W końcu obecnie jakość wody wodociągowej można uznać za bardzo dobrą, w pełni zgodną z normami zapisanymi w rozporządzeniu ministra dotyczącym jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Mimo że sporo osób faktycznie przekonało się do wody kranowej, to nadal istnieje liczna grupa, która nie chce z niej korzystać, co więcej, często całkowicie wyklucza taką możliwość. Jaki jest główny powód?

Przede wszystkim wynika to z faktu, że woda kranowa kompletnie nie spełnia ich oczekiwań pod względem smaku, zapachu lub barwy. Częstym powodem takiego stanu rzeczy jest kiepska kondycja rur w budynku docelowym - mają one niewymierny wpływ na ostateczną jakość wody otrzymywanej przez użytkownika.

Spora część rodzin przy takim obrocie spraw wybiera wodę butelkowaną zamiast kranowej. Czy ta alternatywa jest jednak lepsza? To pozostaje nierozstrzygnięte. Biorąc pod uwagę kwestie ekologiczne, na pewno nie.

Marka Ecoperla dostrzegła problem i stworzyła filtr kuchenny, który pomoże dopasować walory organoleptyczne wody do potrzeb użytkowników. Ecoperla Slimline POU stanowi prosty i kompaktowy sposób na pozyskanie smacznej wody do celów spożywczych.

Woda, którą z chęcią wypijesz

Ecoperla Slimline POU jest systemem ultrafiltracji przeznaczonym do montażu w kuchni, w okolicach zlewozmywaka. To bardzo proste urządzenie składające się z trzech wkładów filtracyjnych, charakteryzujących się zwiększoną powierzchnią filtracyjną w porównaniu do standardowych modeli wkładów szeroko dostępnych na rynku.

Surowa woda przepływa kolejno przez następujące etapy:

  1. Pierwszym wkładem jest wkład wstępny o dokładności 5 mikronów. Jego zadaniem jest usunięcie z wody cząsteczek mechanicznych. Chodzi o wstępne oczyszczenie wody i zabezpieczenie kolejnych wkładów przed substancjami stałymi, które mogłyby powodować obniżenie żywotności.
  2. Tak oczyszczona woda trafia na wkład wykonany z prasowanego węgla aktywnego. Tutaj jest poddawana doczyszczaniu z cząstek mechanicznych o wielkości do 10 mikronów. Oprócz tego węgiel adsorbuje wszelkie zanieczyszczenia chemiczne mające negatywny wpływ na właściwości organoleptyczne (chlor, pochodne chloru, związki organiczne). Dzięki niemu woda odzyskuje neutralny smak oraz zapach.
  3. Ostatnim etapem jest membrana ultrafiltracyjna, która usuwa wszelkie substancje o wielkości do 0,1 mikrona. Woda oczyszczana jest między innymi z cyst, bakterii, wirusów, metali ciężkich.

Należy zaznaczyć, że podczas filtracji w wodzie zostają zachowane wszystkie minerały. Nie są usuwane z wody na żadnym z etapów uzdatniania. Właśnie z tego powodu Ecoperla Slimline POU wydaje się idealnym produktem dla osób, które chcą poprawić jakość wody, jednak pragną, aby po oczyszczaniu zawierała w sobie wszystkie naturalnie występujące składniki mineralne.

Systemy ultrafiltracji są bardzo ekologicznymi i ekonomicznymi filtrami kuchennymi. Nie wytwarzają odrzutu do kanalizacji – cała filtrowana woda trafia do użytkownika.

Woda oczyszczana przez Ecoperla Slimline POU jest głównie przeznaczona do bezpośredniego spożycia. Można jej też użyć do przyrządzenia zup, sosów i napojów gorących.

Przy omawianiu tego produktu należy podkreślić, że systemy ultrafiltracji oczyszczają wodę mniej dokładnie w porównaniu z systemami nanofiltracji czy odwróconej osmozy. To sprawia, że nie sprawdzą się tak samo dobrze przy każdym rodzaju wody.

Ecoperla Slimline POU jest dedykowana wodzie średnio lub mało zanieczyszczonej, a więc albo pochodzącej z wodociągów, albo własnego ujęcia, ale o bardzo dobrych parametrach, albo już uzdatnianej przez stację filtracyjną na cały dom.

Filtry ultrafiltracyjne niezbyt dobrze radzą sobie z wysokim stopniem twardości wody, a więc należy pamiętać, aby sprawdzić ten parametr przed zakupem systemu. Osad powodowany wysoką twardością mógłby podczas filtracji wody odkładać się na membranie, prowadząc do jej przedwczesnego zużycia.

Komu jest dedykowany Ecoperla Slimline POU?

Dzięki swoim właściwościom oraz cechom konstrukcyjnym, Ecoperla Slimline POU bardzo dobrze sprawdzi się w małych kuchniach. Nowość od marki Ecoperla to dobry pomysł na oczyszczanie wody w mieszkaniach w bloku.

Jeśli jakość wody jest stosunkowo dobra, to Ecoperla Slimline POU sprawdzi się również u użytkowników, którzy chcą dopasować smak i zapach wody do potrzeb, bez utraty cennych minerałów, jednak nie chcą przeznaczać dużych kwot na zakup nowoczesnych, zaawansowanych filtrów kuchennych (na przykład Ecoperla Profine Zero).

Jak już wspomnieliśmy wyżej, Ecoperla Slimline POU będzie dobrym dopełnieniem stacji uzdatniania wody na cały dom. Jeśli na przykład w gospodarstwie pracuje już zmiękczacz wody, nie zawsze istnieje konieczność zakładania dodatkowo systemu odwróconej osmozy. W wielu przypadkach wystarczające efekty zapewni system ultrafiltracji.

Stylowa wylewka w zestawie

W zestawie z Ecoperla Slimline POU znajdziemy wylewkę, która będzie stanowiła miejsce poboru filtrowanej wody. Projektanci wiedzieli, że kranik będzie elementem kuchni wykończonych w różnym stylu. Z tego powodu postawili na prostą, nowoczesną formę.

Wnętrze kranika zostało wyłożone plastikową wkładką, która zabezpiecza filtrowaną wodę przed kontaktem z metalowymi częściami.

Wylewkę użytkownicy najczęściej umieszczają na blacie lub wmontowują ją w zlew. Pobór wody jest dość szybki – nie trzeba długo czekać na napełnienie szklanki bądź większego naczynia.

Niebywale prosty montaż

Nie bez powodu o Ecoperla Slimline POU mówi się, że to prosty sposób na smaczną wodę. Tą tezę można bez żadnego zastanowienia odnieść do procesu montażu, który zajmuje chwilę.

Nowość od Ecoperli została naszpikowana w rozwiązania maksymalnie ułatwiające instalację i późniejszy serwis. Wśród najważniejszych elementów można wymienić szybkozłącza, dzięki którym złożenie całego zestawu jest bardzo łatwe. Te części pełnią też funkcję zabezpieczającą przed możliwością wystąpienia wycieku.

W zestawie wraz z Ecoperla Slimline POU znajdziemy wszelkie akcesoria montażowe i dokładną instrukcję obsługi.

Kiedy i jak serwisować?

Ultrafiltracja Ecoperla Slimline POU jest równie prosta w serwisie, co w montażu.

Wymiana wkładów jest naprawdę łatwa i szybka. Nie trzeba zakręcać dopływu wody do urządzenia przed wymianą. Ecoperla Slimline POU posiada automatyczny zawór zwrotny. Z kolei wkłady zostały wyposażone w obrotową blokadę. Wystarczy jednym ruchem wykręcić zużyte wkłady i zamontować w ich miejsce nowe.

Wkłady zaprojektowanie specjalnie do ultrafiltracji Ecoperla Slimline POU cechują się bardzo dużą wytrzymałością. Należy je wymienić na nowe raz w roku lub po przefiltrowaniu 2000 litrów wody. W większości filtrów kuchennych należy wymieniać te komponenty co pół roku – można więc uznać wkłady Ecoperla Slimline POU za szczególnie trwałe.

Pielęgnacja Ecoperla Slimline POU

W przypadku ultrafiltracji Ecoperla Slimline POU rekomendowana jest coroczna pielęgnacja urządzenia tuż przed wymianą wkładów na nowe. Wszystko w celu zachowania wysokiej higieny i bezpieczeństwa filtracji.

Raz na 12 miesięcy zaleca się zdezynfekować filtr kuchenny za pomocą płynu o wysokim stężeniu aktywnego chloru. Bardzo wygodnym do stosowania preparatem jest Ecoperla Antibacter.

Ecoperla Antibacter to płyn zamknięty w opakowaniu, w którym ilość została odmierzona idealnie do jednego zastosowania. Preparatu nie trzeba przechowywać - wystarczy użyć i zutylizować fiolkę.

Skład Ecoperla Antibacter sprawia, że system ultrafiltracji zostanie dokładnie oczyszczony od wewnątrz, łącznie z wężykami, złączami aż po wylewkę, a urządzenie zostanie zabezpieczone przed mikroorganizmami na kolejny rok.

Filtr kuchenny, który spełni swoją funkcję

Decydując się na ultrafiltrację Ecoperla Slimline POU możemy mieć pewność, że inwestujemy w urządzenie wykonane w Europie z naprawdę dobrych komponentów. W końcu ten filtr kuchenny to już kolejny produkt stworzony w kooperacji z Erie Water Treatment. Jeśli więc w domu istnieje potrzeba jedynie doszlifowania parametrów wody lub nie ma miejsca na większy system, Ecoperla Slimline POU powinno być satysfakcjonującym rozwiązaniem.

Potrzebujesz więcej informacji? Zajrzyj na stronę produktową Ecoperla Slimline POU.

Komentarze do wpisu (11)

15 maja 2019

Od dłuższego czasu myślę nad założeniem jakiegoś systemu uzdatniania do kuchni, jednak byłem pewien, że w moim mieszkaniu w bloku będzie to utrudnione zadanie. Ten system ultrafiltracji wydaje się być naprawdę solidny i przemyślany. Cena w sklepie internetowym jest dobra, miejsca zapewne zajmuje niewiele i jest to genialna alternatywa dla odwróconej osmozy, na którą nie mogłem sobie pozwolić, ze względu na ograniczone miejsce w kuchni. Bardzo pomogła mi ta recenzja. Pozdrawiam.

16 maja 2019

Bardzo zachęciła mnie ta recenzja. Podoba mi się to, że filtr nie ma odrzutu do kanalizacji. Dużą zaletą jest również to, że wody nie trzeba mineralizować, ponieważ nie jest ona oczyszczana ze swoich naturalnych minerałów. Rzeczywiście może być to dobre rozwiązanie do mieszkania w bloku ze względu na parametry wody wodociągowej i mały rozmiar samego urządzenia. Ja akurat mieszkam w domu, posiadam centralny zmiękczacz i zastanawiam się nad dodatkowym filtrem kuchennym. Ten wydaje się być kusząco odpowiedni.

27 maja 2019

Sugerując się również tą recenzją, zdecydowałam się na Ecoperlę POU i przyznam szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczona. System jest naprawdę niewielkich rozmiarów, można go zamontować w szafce. Ponadto, naprawdę jest bardzo wydajny, a woda jest super smaczna! Cieszę się, że zdecydowałam się na ten filtr. Nie wiem jak z kosztami eksploatacji, ale ufam, że również są niewielkie.

13 czerwca 2019

Zakupiłam ten filtr jak zaczęły się upały i nie zawiodłam się. Zależało mi na filtrze, który pozostawi mi w wodzie minerały i zależało mi, żeby nie wydawać pieniędzy na plastik i nie taszczyć zgrzewki wody co trzeci dzień. Woda jest pyszna, chłodniutka, a urządzenie filtruje wodę na bieżąco, co jest dodatkową zaletą :)

24 czerwca 2019

Fajne urządzenie, podoba mi się. Od jakiegoś czasu chcę zainstalować filtr kuchenny, ale wahałam się, bo wybór i ceny są różne. Ten system wydaje się być ok, prosty, w dobrej cenie i nie będzie zajmować wiele miejsca w kuchni.

27 czerwca 2019

Kiedyś nie sądziłam, że woda może być smaczna ;p Od zawsze piłam wodę z butelki, kranówka pachniała mi chlorem. Niedawno znajomy namówił mnie na filtr kuchenny i zdecydowałam się właśnie na ten model. Muszę przyznać, że aktualnie piję tylko wodę z kranu :) Także potwierdzam, naprawdę bardzo poprawia smak i zapach naszej wody z kranu!

22 lipca 2019

Wydaje się okej ten filtr, nie wiem czy opłaca mi się przestawiać z dzbanka, chociaż dużo dobrych opinii widziałem. Może to rzeczywiście taka duża różnica, słyszałem, że dzbanki zbierają bakterie.

29 lipca 2019

Fajnie to wszystko wytłumaczone i przedstawione. W temacie filtrów do wody jestem zielony, dobrze jak ktoś wytłumaczy to prostszym językiem (:

2 października 2019

Wydaje mi się, że to może być niezły filtr dla tych, którzy tak bardzo są przeciwni odwróconej osmozie :)

30 października 2019

Oglądałam recenzję tego filtra na YouTube i jestem pod wrażeniem. Cena też niezła

27 marca 2020

Znajomy używa i bardzo chwali :) Jeszcze nie dorosłem do decyzji zakupu filtra, ale chyba już niedługo to nastąpi, bo ilość plastiku, którą kupuję, jest ogromna. A wody piję dużo :) Optymalny się wydaje ten filtr do wody miejskiej, bez tego dużego baniaka z osmozy, minerały w wodzie zostają, wszystko fajnie się prezentuje. Cena też okej, na pewno nie jest to przerost formy nad treścią, tak jak w przypadku niektórych filtrów na rynku

Płatności obsługuje
PayU
do góry
Szanowni Państwo,

W związku z występowaniem przypadków koronawirusa w Polsce, mając na uwadze bezpieczeństwo Klientów oraz Pracowników wdrożyliśmy procedury bezpieczeństwa.

Nasz sklep, magazyn oraz biuro będą zamknięte dla odwiedzających.

Pytania lub zgłoszenia prosimy przekazywać telefonicznie (600 019 307) lub mailowo (biuro@ultrafiltracja.pl).

Informujemy, że dostawy realizowane są tylko i wyłącznie poprzez firmy kurierskie i do paczkomatów.

Szczegóły prac montażowych u Klienta będą ustalane indywidualnie z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby zachować maksymalne środki ostrożności.

Przepraszamy za niedogodności i liczymy na Państwa zrozumienie. Zadbajmy wspólnie o zdrowie naszych bliskich.

Z poważaniem,
Zespół Ultrafiltracja.pl

Rozumiem
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl